Güncelleme sonrası performans kaybı

Mackled808

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba,

Bir yılı aşkın süredir (aynı sistem üzerinde) Adobe uygulamaları kullanmaktayım ve bilgisayarım 11.02.2024 tarihinde kendini güncelleyip arama kutucuğu bölgesine bir Copilot simgesi ekleyene kadar sistemimle uyumlu bir şekilde yağ gibi akıyordu.

Güncelleme sonrası Photoshop, Premiere Pro ve Illustrator gibi uygulamalarda bariz fark edilebilen; performans sıkıntıları, donmalar, çökmeler ve önceden kaydedilmiş projeleri yüklerken yaklaşık 15 dakikaya kadar varan bekleme süreleri yaşamaya başladım.

Biraz şüphelenmenin meyvesi olarak Malwarebytes'tan bir tarama başlattım ancak hiçbir sonuç çıkmadı.

Sürücüleri kontrol ettiğimde güncel olmayan bir sürücü yoktu.

Sadece Windows 11 güncellenmişti ve Adobe'de herhangi bir uygulamada sürüm değişikliği veya yenilik notu yoktu.

İşim gereği bu uygulamaları sık sık kullanıyordum ve hala da kullanmak zorundayım.

Bu işe hiç akıl erdiremedim şahsen.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,

Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla Microsoft'a çok güvenmemek lazım, geçenlerde bir update yayınlamışları Win10 üzerinden çoğu kişide saçma sapan problemlere neden olmuştu. Demek istediğim bir önceki sürüme geçebilirsiniz, yada ondan önce güncellemenin KB kodunu alıp direk tarayıca yapıştırarak nasıl bir update olduğunu, sorunlarını araştırabilirsiniz. Eğer genel bir sorunsa düzeltmek için başka bir update gelecektir fakat gelmezse bile dediğim gibi, önce ki sürüme geçebiliyorsanız geçmenizi öneririm.

Geri
Yukarı