Güncelleme sonrası yüksek RAM kullanımı

Sametqr1

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
4 GB
Ekran kartı
AMD Radeon HD 5450
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i3-4150 CPU @ 3.50GHz 3.50 GHz
Windows 10 Pro kullanıyorum daha düne kadar herhangi bir sorunum yoktu hayet sağlıklı bir deneyim sunuyordu. Güncelleme sonrası hiçbir uygulama ve oyun açık olmamasına rağmen aşırı RAM kullanımı yapıyor tabii ki eski bir PC ama daha düne kadar hiçbir sorun yokken güncellemeden sonra aşırı RAM kullanımı sorunu ile karşılaştım ve + bir tane Windows öğesi 200 MB gibi bir RAM yiyor daha önce hiç görmedim.

Windows 10 Pro kullanıyorum daha düne kadar herhangi bir sorunum yoktu hayet sağlıklı bir deneyim sunuyordu. Güncelleme sonrası hiçbir uygulama ve oyun açık olmamasına rağmen aşırı RAM kullanımı yapıyor tabii ki eski bir PC ama daha düne kadar hiçbir sorun yokken güncellemeden sonra aşırı RAM kullanımı sorunu ile karşılaştım ve + bir tane Windows öğesi 200 MB gibi bir RAM yiyor daha önce hiç görmedim.
Güncellemeyi kaldırdım yani geri aldım ama hala devam ediyor bu arada

Güncellemeyi kaldırdım yani geri aldım ama hala devam ediyor bu arada
Güncellemeyi kaldırdım yani geri aldım ama hala devam ediyor

Dosya Ekleri

• IMG_20230517_140059.jpg
    IMG_20230517_140059.jpg
    197,7 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Windows Defender sistemin canına okur yavaşlatır.. Defender Control ile Defender'ı devre dışı bırakın. İstiyorsanız Kaspersky free kurabilirsiniz.

Güncellemeyi kaldırdım yani geri aldım ama hala devam ediyor bu arada.

Güncellemeyi kaldırdım yani geri aldım ama hala devam ediyor.

Antivirüs varsa kapat.

Windows Defender sistemin canına okur yavaşlatır.. Defender Control ile Defender'ı devre dışı bırakın. İstiyorsanız Kaspersky free kurabilirsiniz.

Hocam şöyle birşey diyor WinRAR ı kapattığım zaman dControl.exe de kapanıyor

Dosya Ekleri

• IMG_20230517_180309.jpg
    IMG_20230517_180309.jpg
    577,3 KB · Görüntüleme: 15
Önce defender virüs koruma ayarlarına gidin. Hepsini kapatın. Sonra çalıştırın programı.
Hocam her şekilde yaptım ama galiba sistemsel her şeyi denedim ama yok kaspersky baya iyi bu arada ama malesef ram bozulmuş olabilir veya teknik bir ariza aşırı kullanım olduğu için aşırı fan ve diğer sistemler çalışıyor o yüzden fazla zorlamak istemiyorum PC yi 20-30dk uğraşıp kapatıyorum ama yok malesef kurtulmaz gibi güncelleme sonrası oldu ama güncellemeyi kaldırdım güncellemeden sonra bende Avast vardı o da kendini güncelledi ve olanlar oldu bende galiba avastdan diyip Avast i bile sildim ama malesef yok hala aynı

Güncellemeyi kaldırdım yani geri aldım ama hala devam ediyor bu arada.

Güncellemeyi kaldırdım yani geri aldım ama hala devam ediyor.

Direkt ReviOS playbook kur. Boşta 1 GB kullanıyor. Hem performansda artar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz dediğim gibi yapın. Avast olduğunu yeni söylüyorsunuz. Her antivirüsü sağ altta sağ tuş yaparak geçici olarak devre dışı bırakın. Sonra defender control ile mutlaka defenderı devre dışı bırakın. Antivirüs olsa bile arkada tarama yapabilir.

indirip çalıştırın sonra H tuşuna basın. Yine Defender'ı devre dışı bırakır.

@Sametqr1
Malesef hala aynı herhangi bir değişim görmedim ram kaynaklı olabilir mi acaba malesef çözemiyorum sorunu dediğiniz herşeyi birebir yaptım ama malesef olmuyor sabır %88-93 arası ram kullanimi var hiçbir uygulamaya girmeme rahmen

Dosya Ekleri

• IMG_20230518_204644.jpg
    IMG_20230518_204644.jpg
    100,1 KB · Görüntüleme: 11

Yeni konular

Geri
Yukarı