Güncellemeleri anında alan Android telefonlar neler?

Flakko

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Apple gibi yazılımları anında veren, güncelleme sıkıntısı çekmeyen, 5-6 yıl destek veren Android telefonlar neler? Benim bildiğim tek Google Pixel var. O da ülkemizde satılmıyor zaten.

Samsung var, o da hemen çıkarmıyor ancak geç de vermiyor. En azından 3 sene büyük güncelleme sözü verdi. Onun dışında güvenlik güncelleştirmelerini 4 veya 5 sene kadar verecek diye biliyorum 4 mü 5 mi emin değilim ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung ve Xiaomi gibi markalar güncellemeleri anında çıkarmıyorlar ancak diğer firmalardan daha hızlı çıkarmaya çalışıyorlar.

Apple gibi yazılımları anında veren, güncelleme sıkıntısı çekmeyen, 5-6 yıl destek veren Android telefonlar neler? Benim bildiğim tek Google Pixel var. O da ülkemizde satılmıyor zaten.
Google, Pixel telefonlarına veriyor onlar da ülkemizde satılmıyor. En fazla desteği Samsung ve OnePlus veriyor.
Samsung 1 2 güncelleme verir desteği ceker.

Artık 4 yıl destek veriyor :).

Pixel telefonlar zaten gelse iPhone gibi olur fiyatları. Kimse almaz. O yüzden satmıyor Google. Bence en iyi Android, Pixel.

Malesef bu konuda Google Pixel serisi dışında iyi bir marka yok bana göre. Sıkıntı ise diğer firmların milyon tane telefon olması ve kendi custom Android versiyonlarına sahip olması, ayrıca Android'i de yapan Google. Yani önce Google yeni bir Android sürümü çıkaracak, sonra diğer firmalar o Android sürümünü işleyip kendi özel Android sürümünü yapacak (OneUI, MIUI....) sonra da çıkardıkları milyon tane telefonada yayınlamaya çalışacak, eh kolay iş değil, ayrıca bir sürü telefona güncellemeyi hemen çıkarmaya uğraştıkları için çıkan güncellemenin optimizasyonu da iyi olmayacak. Sonuç olarak güncelleme istiyorsan Google Pixel'den başka sağlam bir seçenek yok gibi, bazı telefon markaları 3 yıl güncelleme desteği vereceğiz felan dese bile hem çıkardıkları güncellemenin optimizasyonu iyi değil hem de hızlı çıkarıyoruz demelerine rağmen bence hala güncellemeleri çok yavaş çıkarıyorlar.

Geri
Yukarı