Güncelleştirmeler Önemli Mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

CanAygun

Hectopat
Arkadaşlar bir kaç kez güncelleme yaptım fakat sorun yaşadım. (Takılma vs.) Bu ne kadar önemlidir?
Güvenlik için gerekli diyorlar. O zaman virüs programı niye kullanıyoruz?
Kasmalara yol açtığı için hiç güncelleme yüklemedim 8.1'e.

Bende Windows 8.1.1 kullanıcısıyım. Yavaşlatmıyor, aksine daha da hızlandırıyor bilgisayarı.

Güncellemelerden sonra sisteminizi CCleaner gibi bir uygulama ile temizlerseniz rahat edersiniz. Biraz çöp dosya artığı haricinde güncellemeler sorun yaratmaz, performansı arttırır. Çok nadiren, istisnai bir güncellemede yeni yazılım, mesela Beta sürümü bir sürücü sorunlu çıkabilir. Ancak son iki yıldır bu tarz sorunlu bir güncellemeye denk gelmedim.

Güncellemeler sistemin daha stabil çalışması için her zaman gereklidir. Performans düşüşü çok yaşanmaz güncellemeleri yükleyin.

Güncellemelerden sonra sisteminizi CCleaner gibi bir uygulama ile temizlerseniz rahat edersiniz. Biraz çöp dosya artığı haricinde güncellemeler sorun yaratmaz, performansı arttırır. Çok nadiren, istisnai bir güncellemede yeni yazılım, mesela Beta sürümü bir sürücü sorunlu çıkabilir. Ancak son iki yıldır bu tarz sorunlu bir güncellemeye denk gelmedim.
CCleaner'ı her zaman kullanırım. Güncelleştirmeler yüklü olmadan Gta 4 High ayarda kasmadan oynayabiliyordum ama güncelleştirmeleri yükledikten sonra kasmaya başladı.
Dediğin gibi Ali abi Beta sürümlü ekran kartı sürücüsü yükledim eski bilgisayarımda kastığı gibi kastı. Sonradan Nvidia beta sürümünü normal sürüme çekerek güncelleştirme çıkardı ve sorun düzeldi.
Genelde oyun oynadığım için kasar diye yüklemiyordum. Yarın biraz yükleme yapayım ve sonuçları sizlerle paylaşayım bakalım ne olacak.
İyi Forumlar...

Bazı güvenlik güncelleştirmeleri performans'a etki etse de aşırı derece bir yavaşlama söz konusu olmuyor. Daha çok bu sizin bilgisayar kullanım ve sürücü, donanım güncelliğine bakıyor.
Güvenlik güncelleştirmesi yüklemek bana biraz değişik geliyor işin doğrusu :D Neden derseniz;
Bilgisayarda kartla alışveriş yapmıyorum ve kart bilgim falan yok. Biraz sürücü güncellemesinde sıkıntı yaşıyorum. Tüm sürücüler güncel olursa Windows 8.1 Ram'ın %50-60 civarı kullanıyor ve bu biraz gıcık edici. Ama sadece gerekli olanları yüklersem %15-25 civarı kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlikle ilgili sıkıntın yoksa yüklemeyebilirsin. Tabi kendine güvenen için söylüyorum.
Sürücülerin güncelliği performans'a etkisi çoktur. Ram kullanımı işlemlerin doğru çalıştığını gösterir. Ram kullanımının o kadar olması ram'inizin de yetersiz olduğu gösterir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlikle ilgili sıkıntın yoksa yüklemeyebilirsin. Tabi kendine güvenen için söylüyorum.
Sürücülerin güncelliği performans'a etkisi çoktur. Ram kullanımı işlemlerin doğru çalıştığını gösterir. Ram kullanımının o kadar olması ram'inizin de yteersiz olduğu gösterir.
Kendi rızamla 2 yada 3 kez güncelleştirme yükledim başka hiç yüklemedim gerekte duymadım.
4 GB Ram'ın yetmesi gerekmiyor mu? Çok fazla şey yapmıyorum bilgisayarda.

Dosya Ekleri

• Sistem.png
    Sistem.png
    10,7 KB · Görüntüleme: 1.109
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı