Günde 2 saat oyun oynanırsa bağımlı olunur mu?

Daha fazla  
Arkadaşlar, merhaba. Ben normalde günde 1 saat oyun oynarım. Bu oyun genellikle Valorant olur. Ancak son zamanlarda bu sürenin yetersiz geldiğini düşünmeye başladım ve bu süreyi 2 saate çıkarmayı düşünüyorum. Sizce oyun bağımlısı olur muyum? Zamanında gerçekten çok bağımlıydım ve bilgisayarın başından 10-12 saat kalkmadığım oluyordu. Sizce 2 saat yeterli bir süre mi?

Arkadaşlar, merhaba. Ben normalde günde 1 saat oyun oynarım. Bu oyun genellikle Valorant olur. Ancak son zamanlarda bu sürenin yetersiz geldiğini düşünmeye başladım ve bu süreyi 2 saate çıkarmayı düşünüyorum. Sizce oyun bağımlısı olur muyum? Zamanında gerçekten çok bağımlıydım ve bilgisayarın başından 10-12 saat kalkmadığım oluyordu. Sizce 2 saat yeterli bir süre mi?

Olmazsın.

Limit koymayı bildiğin sürece sorun olmaz ama Valorant'ın rank sistemi vs. tamamen bağımlı etmeye yönelik olduğu için onun yerine hikayeli oyunları öneririm.

Hocam bağımlılık kısmını öyle düşünmeyin. İşinize, okulunuza gidiyorsanız ve kendinize yeterince vakit ayırıyorsanız kalan zamanınızı oyuna harcamanın bir sakıncası yoktur. Hayattaki önceliklerinizi erteleyip sadece oyuna odaklanıyorsanız problem vardır.

Olursun. Olmuşsunda zaten. Bağımlı olmak demek bir başka deyişle zaten her gün yaptığın aktivitedir. Nasıl sigara içenler gününün belki toplam 1 saatini sigara içmeye ayırıyorsa aynı şekilde sende her gün en az 1 saat oyun oynamak istiyorsun. Buradaki detay her gün kelimesi zaten.
Ama bunda bir problem yok bence hatta bu kadar bu işe kafa yormak hastalık denilebilecek düzeyde. Akışına bırakın sonuçta eğlenmek için oynuyorsunuz ve bunun için hayatınızdan bazı şeyleri feda da etmediğinizi düşünürsek gayet normal hocam.

İndir hocam Witcher 3 günde 2-3 saat oynasan 1 saat Valorant oynamandan iyidir. Hem o rank sistemine kafayı takmamış olursun durmadan oynamak istemezsin yani.

Dostlar ben aslında gerçek hayatı önüne geçmesinden çok korkuyorum. Asosyal olur muyum veya benzeri bir şey?
Bu işte size bağlı hocam. Oyun oynamak Dünya'nın en güzel aktivitesi benim için. Ama oyun için sosyal hayatımı bırakmıyorum. İşe gidiyorum, iş çıkışı arkadaşlarımla zaman geçiriyorum. Eve geldiğimde kendime kalan zamanımı oyuna arıyorum. Sizde buna dikkat edin. Oyun oynamak için arkadaşlarınızla plan yapmaktan vazgeçmeyin.

Geri
Yukarı