Günde birden fazla hap kullanmak zararlı mı?

YigitXS

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Doktora gittim kan verdim karın ağrım için orada B12 vitamini eksikliği ve demir eksikliği olduğunu söyledi. Bir de mide koruyucu yazdı daha önceden de kaygı bozukluğu için antidepresan tarzı bir şurup kullanıyordum. Yani günde sabah aç karnına mide koruyucu ve demir hapı akşam antidepresan şurubu ve B12 vitamini alıyorum toplam 3 hap 1 şurup antidepresan şurubu bitince hapına geçeceğim ve yakında 4 hap olacak ve bu böbreğime zarar verir diye korkuyorum. Yaşım da ayrıca 15 bir zarar verir mi bu haplar bana?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zararı olsa doktor yazmaz. Ayrıca böbreğe değil karaciğere zarar verir verirse, onu da bol su içerek çözebilirsin. Mide için de mide koruyucu vermiş zaten doktor.

Zararı olsa da doktor yazar. tıp sektörü kapitalist sistemin icadıdır ve/veya kapitalist sisteme hizmet eder. hiç bir ilaç gereksiz yere kullanılmamalı, çoğu durumda önemli bir sorun yoksa yine kullanılmamalı. insanlık tarihi 300bin yıl yaklaşık olarak bunun çok kısa bir süresinde hayatımızla ilaçlar var. soru şu? insanlar daha önce yaşayamıyorlarmıydı? her durumda insanlara ilacı dayamak tamamen duygusal meselelerden kaynaklanmaktadır. günümüzde çok rahat depresyon tanısı alanlara (ki bu tanı gözleme dayalıdır) psikoz,şizofreni ilacı ek olarak verebiliyorlar, peki neden? bu ilaçların fiyatları ciddi derecede yüksek.

Geri
Yukarı