Gündelik kullanım için telefon önerisi

Malanix

Hectopat
Merhaba. Oyun oynayan birisi değilim. İşde sosyal medyada takılıyorum. Evde de yalnız gece dizi/film izliyorum. Bazen photo-video edit.
Kriterler:
1. Film/dizi izliyorum diye ekran boyutu ve çözünürlük önemli.
2. Batarya süresi.
3. geçişlerde takılmama. Genel telefon hızı.
4. Photo/Video editorlarda takılmama.
Kriterleri göz önünde bulundurarak hangi telefonu almak mantıklı.
Şu an alabileceğim telefonlar bunlar. Bazıları indirimli.

Samsung S22 (8-128) - 18400 TL.
Samsung S21 FE (6/128) - 14800 TL.
Samsung A73 (8/256) - 11000 TL.
Samsung A54 (8/256) - 10600 TL.
Realme GT 2 Neo (12/256) - 12800 TL.
POCO X5 Pro (8/256) - 9500 TL.

A serisini tavsiye etmem, donanımsal olarak çok kaliteli değiller. İmkanınız varsa kesinlikle s22 almalısınız. Hem RAM‘i epey yüksek olduğu için edit işlerinizi en iyi şekilde yapabilirsiniz hem de kendisi gerçekten amiral gemsii olarak nitelendirilen telefonlardan. Takılma vb. durumlarla uzun bir süre karşılaşmazsınız. Kullanım ömrü uzundur yani.

S22 mükemmel bir bataryaya sahip değil ama gerek işlemcisi, kamerası ve ekranı... Güzel telefon.

Arkadaşlar a serisini önermemişler. Kendim de A52 ve S21 FE kullanıyorum. Bana kalırsa bu 2 cihazın arasında doğru dürüst bir fark yok parasına değecek. Yani eski model bir s serisi almak yerine yeni model ve gerçekten önerilen bir a serisi işinizi görebilir. Her a serisi iyi değil ama ben A52 alırken çok öneriliyordu.

Arkadaşlar a serisini önermemişler. Kendim de A52 ve S21 FE kullanıyorum. Bana kalırsa bu 2 cihazın arasında doğru dürüst bir fark yok parasına değecek. Yani eski model bir s serisi almak yerine yeni model ve gerçekten önerilen bir a serisi işinizi görebilir. Her a serisi iyi değil ama ben A52 alırken çok öneriliyordu.
A serisi giriş-orta segment, S serisi amiral gemisi olduğundan genelde bu bütçelerde S serisi önerilir.

a ve s arasında 7000 tl gibi fark var. S22 modelinin bataryası ve işlemcisi önerilmiyor. O yüzden seçim karşısında kaldım.
İşlemcisi güçlü ama fazla ısınıyor diye biliyorum, diğer arkadaşların yanıtlarını bekleyin.

A serisi giriş-orta segment, S serisi amiral gemisi olduğundan genelde bu bütçelerde S serisi önerilir.

Bu bütçede son modellerden S serisi almadıkça bana kalırsa A serisi daha iyi. S serisi batarya konusunda zayıf, işlemcileri Snapdragon değil. Samsung'un kendi işlemcileri ise çok ısınıyor. Ömürleri de fiyatına göre uzun değil.

Geri
Yukarı