Gündelik kullanım için telefon önerisi

Bütçe
18000
Kötü değiller, berbatlar. Kendim redmi note 9 pro kullanıyorum, 1.5 yıl oldu dokunmatiği düzgün çalışmamaya başladı. Sürekli uygulamalar çöküyor vs vs. Annem 2016 model Samsung A8 kullanıyor sorunsuz hâlâ. Ben bir daha bulaşmam bu tarz markalara.
200 dolarlık eski bir modeli baz alarak bunları söylemek doğru değil. Samsung'un da başta ekran yanığı olmak üzere yüzlerce defosu var. Realme GT 2'nin herhangi bir sorunu yok.

Ayrıca arkadaşın bütçesi hiç fena değil. Gayet de marka seçebilecek lüksü var.
Parasını en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsa böyle bir lüksü yok.

Parasını en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsa böyle bir lüksü yok.

Ya arkadaşım, fiyat/performans konusuyla kafayı bozmuşsunuz. Klavye mouse almıyor arkadaş. Telefon alıyor. Samsung, Huawei-Honor veya iPhone alır geçersin. Aynı özelliklerde Xiaomi 15 bin ise 5 bin daha koyar Samsung alırım. Telefon dediğin kaliteli olmak zorunda.

Xiaomi aldım şarjı cok uzun gidiyor tayfa yine toplanmış.

Bütçen çok kısıtlıdır gider Xiaomi, Realme alırsın ona eyvallah ama bu bütçede bari insanlara önermeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya arkadaşım fiyat/performans konusuyla kafayı bozmuşsunuz. Klavye mouse almıyor arkadaş.Telefon alıyor. Samsung, Huawei veya iPhone alır geçersin. Aynı özelliklerde xiaomi 15k ise 5k daha koyar Samsung alırım. Telefon dediğin kaliteli olmak zorunda.
GT 2'nin materyal & malzeme kalitesinin kötü olduğunu kim söyledi? Fiyat performans ile kafayı bozduğumuz falan yok, bu berbat ekonomide insanların parasını en iyi şekilde değerlendirmesini istiyoruz. Saçma sapan kalıplaşmış safsatalar ile milleti yanlış yönlendirmenin lüzumu yok, önerini yapar geçersin. Ayrıca Honor & Huawei dediğiniz firmanın Xiaomi ve Realme'den zerre farkının olmadığını belirtmekle beraber kamera önemli diyen birisine SoC'dan dolayı 4K 60 FPS dahi çekemeyen telefon önermek ne kadar mantıklı? Eğer tasarım için daha iyi ve daha güçlü bileşenlerden feragat edecek düzeyde değilsen GT 2 yerine Honor 90 almanın zerre mantıklı açıklaması yok, düpedüz hatalı seçim.

Bütçen çok kısıtlıdır gider xiaomi, realme alırsın ona eyvallah. Ama bu bütçede bari insanlara önermeyin.
Şunu diyen birisi telefondan zerre anlamıyordur, bu kadar.

Annemde S20 FE bende indireyim bari 🙈 2. el iPhone 12 bakıyorum sizce o nasıl olur yani şu an önemli olan sadece kamera ve batarya benim için biraz popüler kültür şeyi gibi oldum ama.
Kamera ve batarya önemli ise honor 90 al. Huawei alt yapısından geldiği için kendi işletim ve kamera yazılımı xiaomi telefonlardan daha iyi. Samsung s21fe ekran süresi olarak yetersiz gelir. Iphone 12 ikinci el 18k civarına düzgün bulamayabilirsin.

Honor 90'dan panel dışında gerek SoC, gerek kamera performansı konusunda doğrudan daha iyi bir cihaz çünkü. Main sensörleri benzer, fotoğraf performansları arasında çok fark olmaz ancak video performansında GT 2 SoC'dan dolayı daha iyi.
Sıfır bilgi sıfır deneyim ile konuşuyorsunuz. Fotograf konusunda Honor 90, GT2'yi paramparça eder. Bir yanda yepyeni Samsung ISOCELL HP3 sensör var, diğer yanda klasik ortalama telefonlarda kullanılan Sony IMX766 var. Seviyeleri kıyaslanamaz bile.

Sıfır bilgi sıfır deneyim ile konuşuyorsunuz. Fotograf konusunda Honor 90, GT2'yi paramparça eder. Bir yanda yepyeni Samsung ISOCELL HP3 sensör var, diğer yanda klasik ortalama telefonlarda kullanılan Sony IMX766 var. Seviyeleri kıyaslanamaz bile.
IMX766 dediğin sensörün boyutu HP3 ile çok benzer ve Mate 50 Pro, Xiaomi 12, Honor Magic 4 Pro gibi cihazlarda var. Fotoğrafta kimsenin kimseyi parçaladığı yok, kafadan komplo teorileri uydurmayın, bilgin yok deyip HP3’ün lehine IMX766 ile seviyeleri kıyaslanamaz demeniz trajikomik, ne sensör kabiliyetinden, ne de sensör boyutundan haberiniz var. Paramparça olan taraf SoC’dan dolayı Honor 90.

Yeni konular

Geri
Yukarı