Güneş - Atlantis'i nasıl buldunuz?

egehararli

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
25 Mart 2022 tarihinde Güneş'in Atlantis albümünün ilk partı yayınlandı, albümün ilk bölümünün "Su Altı" ve ikinci bölümünün "Kara" olacağını açıkladı. Albümün ilk partında sadece 1 tane klip bulunuyor, geri kalanı ise Underwater (Sualtı) görüntüleriyle ve altyazılarıyla YouTube'de sade ama hoş bir videoyla bizi karşılıyor. Albümün tüm şarkılarını çok beğendim. Yayınlandığı günden itibaren en çok dinlediğim şarkılar arasına bir çok şarkısı girdi. Bu ay en çok dinlenenlerde İlk 6'da bile albümün 5 şarkısı var...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Albüm çıktığı hafta Türkiye'nin en büyük Türkçe Rap listesi NKVT Kapağı oldu!

1649691639760.png

Albüm hakkında neler düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Albümde sadece Suçlarımdan Biri ve Nkbi'yi dinledim ki günlerdir tekrar tekrar dinlemekten diğer parçalara bakamadım. İşin prodüksiyon kısmı ile aslında fazla ilgilenmiyorum nihayetinde stüdyoda autotune'u dayadığın zaman günümüzde eline mikrofon alan şarkıcı oluyor. Canlı kayıtlarına baktım, yeni ve sahne tecrübesi olmayan bir şarkıcı için orkestra eşliğinde canlı bir vokal performansı gösterebilmek bile başlıca cesaret işi. Potansiyelinin çok altında bir yerlerde henüz, dinlerken bu kız çok daha fazlasını yapabilir diyorsun. Önümüzdeki birkaç yıl içinde çok daha fazlasını dinleyiciye sunacağı kesin.

25 Mart 2022 tarihinde Güneş'in Atlantis albümünün ilk partı yayınlandı, albümün ilk bölümünün "Su Altı" ve ikinci bölümünün "Kara" olacağını açıkladı. Albümün ilk partında sadece 1 tane klip bulunuyor, geri kalanı ise Underwater (Sualtı) görüntüleriyle ve altyazılarıyla YouTube'de sade ama hoş bir videoyla bizi karşılıyor. Albümün tüm şarkılarını çok beğendim. Yayınlandığı günden itibaren en çok dinlediğim şarkılar arasına bir çok şarkısı girdi. Bu ay en çok dinlenenlerde İlk 6'da bile albümün 5 şarkısı var...

Albüm çıktığı hafta Türkiye'nin en büyük Türkçe Rap listesi NKVT Kapağı oldu!

Eki Görüntüle 1356464

Albüm hakkında neler düşünüyorsunuz?

Autotune yasaklanmalı artık.
Bilinçli ve olması gereken ayarda kullanana bir şey demiyorum. Ancak abartılırsa vokal buradaki gibi kuzu melemesine döner. Yazık olmuş.

Son düzenleme:
Albümde sadece Suçlarımdan Biri ve Nkbi'yi dinledim ki günlerdir tekrar tekrar dinlemekten diğer parçalara bakamadım. İşin prodüksiyon kısmı ile aslında fazla ilgilenmiyorum nihayetinde stüdyoda autotune'u dayadığın zaman günümüzde eline mikrofon alan şarkıcı oluyor. Canlı kayıtlarına baktım, yeni ve sahne tecrübesi olmayan bir şarkıcı için orkestra eşliğinde canlı bir vokal performansı gösterebilmek bile başlıca cesaret işi. Potansiyelinin çok altında bir yerlerde henüz, dinlerken bu kız çok daha fazlasını yapabilir diyorsun. Önümüzdeki birkaç yıl içinde çok daha fazlasını dinleyiciye sunacağı kesin.
Güneş aslında yeni bir sanatçı değil, Neredeyse 7-8 yıl önce O Ses Türkiye “Çocuk” kısmında Finale kadar çıkmış biri. Fakat işlerini Spotify’da yayınlamaya 2020’de başladı. Şu an Spotify’da 2 Milyondan fazla dinleyicisi var ve En çok dinlenen Türk Kadın şarkıcısı olma ünvanını taşıyor. Güneş ablayı gerçekten tebrik etmek lazım sadece 2 yılda Türkiye’nin en çok dinlenen sanatçılarından biri olmak hiç de kolay bir iş değil. Ayrıca haklısınız belki de 50’den fazla konseri olmamıştır ama bu konuda ilk konserlerinden sonra daha da geliştiğini söyleyebiliriz. MOB’nin toplu konserinde söylediği “Hala” şarkısı ile 2 gün önceki konserinde söylediği “Özür Dilerim” şarkısı arasında söyleyiş olarak büyük bir fark var.

Güneş aslında yeni bir sanatçı değil, neredeyse 7-8 yıl önce o ses Türkiye “çocuk” kısmında finale kadar çıkmış biri. Fakat işlerini Spotify'da yayınlamaya 2020'de başladı. Şu an Spotify'da 2 milyondan fazla dinleyicisi var ve en çok dinlenen Türk kadın şarkıcısı olma ünvanını taşıyor. Güneş ablayı gerçekten tebrik etmek lazım sadece 2 yılda Türkiye'nin en çok dinlenen sanatçılarından biri olmak hiç de kolay bir iş değil. Ayrıca haklısınız belki de 50'den fazla konseri olmamıştır ama bu konuda ilk konserlerinden sonra daha da geliştiğini söyleyebiliriz. Mob'nin toplu konserinde söylediği “hala” şarkısı ile 2 gün önceki konserinde söylediği “özür dilerim” şarkısı arasında söyleyiş olarak büyük bir fark var.

Hocam Spotify'da çok dinlenmek sizi Türkiye'nin gerçek anlamda en çok dinlenen şarkıcısı yapmaz ve ek olarak 7-8 yıl bir şarkıcılık kariyeri için oldukça kısa bir süre. Olaya bu açıdan bakarsak Aleyna Tilki çıktığı yıl ki stream servisleri bu kadar yaygın değildi, tek bir şarkı ile Güneş'in 2 yılda toplam izlenme sayısını bulmuştu. Sayılara takılmıyorum, umarım autotune yerine daha fazla saf vokal performansı görürüz.

Geri
Yukarı