Güneş namazı neden kılınmıyor?

hazernag

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Çok fazla sabahlayan birisiyim. Her zaman sabah saat 4-5 gibi imsak ezanını duyuyorum. Fakat hiçbir zaman saat sabah 6-7 arası olan güneş ezanını duymadım. Bunun bir sebebi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok fazla sabahlayan birisiyim. Her zaman sabah saat 4-5 gibi imsak ezanını duyuyorum. Fakat hiçbir zaman saat sabah 6-7 arası olan güneş ezanını duymadım. Bunun bir sebebi var mı?

Güneş ezanı yok diye biliyiyorum o 6-7 sabah namazanın son kılınabileceği saat yanlış bilmiyorsam

İmsak ezanı okunduğunda namaz kılmaya başlayabilirsin ama güneş ezanı diye bir şey yok güneş doğdumu namaz kılamazsın.

Son düzenleme:
Doğru olan imsak ezanından sonra kılmak ama imsak vakti girdikten yani yatsı vakti çıktıktan sonra da kılınabilir diye biliyorum. Güneş doğduktan sonra sabah namazı kılınmaz.

Geri
Yukarı