Güneşimizin 70 Katı Büyüklükte Dev Kara Delik Tespit Edildi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Güneşimizin 70 Katı Büyüklükte Dev Kara Delik Tespit Edildi
Devasa Kara Delik

Çinli bilim insanları, bilinen fizik kurallarına hiç uymayan dev bir kara delik keşfetti. Çinli bilim insanları tarafından keşfedilen Güneş’ten 70 kat daha büyük dev kara delik, bilim dünyasını alt üst etti. Samanyolu Galaksisi içerisinde 100 milyon kara delik olduğu ve bunlardan en büyüğünün de Güneş’ten en fazla 20 kat büyük olabileceği tahmin ediliyordu. LB-1 olarak anılan […]

Devamı: Güneşimizin 70 Katı Büyüklükte Dev Kara Delik Tespit Edildi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

"Bilinen fizik kurallarına uymayan" lafı da ne moda oldu bu sön dönemde. Ya bizim fikiz kuralları artık çok yetersiz ya da biz çok yeni bir çağa giriyoruz. 😂😂😂

Gidemedikten sonra bir anlamı kalmıyor 🤠
"Bilinen fizik kurallarına uymayan" lafı da ne moda oldu bu sön dönemde. Ya bizim fikiz kuralları artık çok yetersiz ya da biz çok yeni bir çağa giriyoruz. 😂😂😂

Fizik kuralları insanların uydurması. Yani gerçek değil😉

O yüzden her şey değişir. Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir🤠

İnsan var oluş sebebini anlamak için bir ömrünü harcamasa yetersiz kalacakken biz ömrümüzü nelerle tüketiyoruz :)

İnsan var oluş sebebini anlamak için bir ömrünü harcamasa yetersiz kalacakken biz ömrümüzü nelerle tüketiyoruz.
Nasıl yani, aramasınlar mı uzayı? Yoksa ben mi yanlış anladım, öyle demek istemedin mi?

Elbette hayır :) Kelimenin sonunda ufak bir takı hatası olmuş. "İnsanın anlaması için ömrünü harcama" ile "İnsan ömrünü harcasa" cümleleri arasında kalmıştım, 2. olanı seçmişim ancak 1. cümledeki "ma" takısı orada kalınca anlamı bozmuş.

İnsanın var oluş sebebini anlaması için bir ömrünü harcamasının yetersiz kalacağını ifade etmeye çalışıyordum. Yoksa vakit harcansın elbette bu emel uğruna, insanın dünyadaki en büyük amacı var oluşuna bir anlam veya anlamsızlık yükleyebilmesidir. Günümüz şartlarında insanların bu kadar geniş ufuklu düşünebilecek ne vakti ne de imkanı oluyor demeye getirecektim sözü.

Dikkatin için teşekkürler, beğenen arkadaşlar umarım asıl anlatmak istediğimi anlayarak beğenmişlerdir :)

Bilinen fizik kurallarına uymayan mı? Yapmayın ne olur Statik dersini 7. alışımda verdim. Bide yeni Statiği kaldıramam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı