Güneşte kalan Xperia xz Premium telefon açılmıyor

ByWitcher123

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Xperia xz Premium model telefonumu arabada navigasyon olarak kullandım 1-1, 5 saat civarı bir süre boyunca, ve güneş aldı. En son elimi attığımda çok sıcaktı ve navigasyon donmuştu, birkaç tuşa bastım sonra kendiliğinden kapandı ve hard reset dahil her şeyi denedim açılmıyor. Telefon kapanalı yaklaşık 2 saat falan oldu. İnternette "sabaha kadar gölgede bekletin muhtemelen açılır" tarzında yorumlar gördüm, ne yapmalıyım? Sizce açılır mı?

En çok yapılan hatalardan babamın telefonuda aynı aracın ön konsola bırakmış telefonu ekranın içindeki kağıdımsı şeyler erimiş gibi duruyor sararmış durumda. Ama şarjdayken ekran geliyorsa arkadaşın dediği gibi bir süre şarjdan çıkarma ama şarja taktığında ekran gelmiyor ve ısınıyorsa anakartında sorun vardır.

En çok yapılan hatalardan babamın telefonuda aynı aracın ön konsola bırakmış telefonu ekranın içindeki kağıdımsı şeyler erimiş gibi duruyor sararmış durumda. Ama şarjdayken ekran geliyorsa arkadaşın dediği gibi bir süre şarjdan çıkarma ama şarja taktığında ekran gelmiyor ve ısınıyorsa anakartında sorun vardır.
Yaklaşık 12 saattir şarjda ve bir tepki yok telefonda şuan.

Geri
Yukarı