Güngören'deki silahlı saldırıda 16 yaşındaki Zafer vefat etti

Balık baştan kokar.
Çarklar düzelirse maksimum 30 seneye yeni nesil adam olur.

Abi sözde biz adam edecektik ülkeyi, bize söz verdirmişlerdi parmaklarımıza su borusu işe vura vura disiplinize olmuştuk. İyiki de olmuşuz, o zaman devlet okullarının bir statüsü vardı. Bize de siz düzelteceksiniz diyorlardı. Hasbelkader verdiğimiz sözleri unutup yurt dışına gittik.

Şimdi dışarıdan bakıyorum Cumhuriyet düşmanı, Atatürk düşmanı, demokrasi düşmanı, farklı ırktan etnik yabancısı, dejeneresi, boş işler koşturanı. Memlekette ben gerçekten sokaktan çevirip arkadaş olamıyorum birisiyle.

Belki eski yüzü gülen esnaflarla ayak üstü sohbet edebilirsem ne mutlu. Herkes aşağılık psikolojisinde, eğitimsiz. Halkımız çok kötü bir durumda gerçekten öyle böyle değil.

Abi sözde biz adam edecektik ülkeyi, bize söz verdirmişlerdi parmaklarımıza su borusu işe vura vura disiplinize olmuştuk. İyiki de olmuşuz, o zaman devlet okullarının bir statüsü vardı. Bize de siz düzelteceksiniz diyorlardı. Hasbelkader verdiğimiz sözleri unutup yurt dışına gittik.
İlkokulda dayak yiyerek büyüdüm, bugün eşek kadar adam olduk ve bir nebze karakterimiz oluştu ama cahillerin verdiği kararlar benim gibi birçok gencin hayatını mahvetti.
Cehaletle de savaşamaz hale geldik.
Kaderde varsa zeki adamları toplayıp yurt dışına para kazanmak için gitmek istiyorum.
Belki eski yüzü gülen esnaflarla ayak üstü sohbet edebilirsem ne mutlu. Herkes aşağılık psikolojisinde, eğitimsiz. Halkımız çok kötü bir durumda gerçekten öyle böyle değil.
Bu sene güler yüzlü ve iyi karakterli yaşıtım olan tek bir kadın gördüm, kendisini tanımıyordum ama neşe saçıyordu etrafına, toplumda yabancı olupta kiminle konuşsam yüzü asık ve kendi iç dünyasında depresyonla yaşıyor.

Çağrı, artık bu toplum neşesini kaybetti, ümit kalmadı.
Orta Doğu coğrafyasında birilerinin güç ve para hırsı, tarih sayfalarında dâhi adı geçmeyecek olan göçük altında kalmış on binlerce insan gibi milyonları hayatını kararttı.
Türkiye'de yaşam bu oldu artık. Ölümün yaşamaktan dâhâ kolay.

Bu gibi olaylar bireysel silahlanmanın ve devletin halk üzerindeki güçsüzlüğünden kaynaklanıyor suç bireylerin değil biz toplumun ve devletin ne toplum olarak biz bir olmayı başarabildik ne de devlet biz bir olamasakta bizi ayrıştıran hususlardan ötürü doğucak sonuçları bastıracak güce sahip oldu. Toplumumuz adelet hususunda caydırıcılık olmadığından o kadar azıttıki can güvenliğimiz için sokaklara çıkamaz olduk. yazıkki ne yazık

İlkokulda dayak yiyerek büyüdüm, bugün eşek kadar adam olduk ve bir nebze karakterimiz oluştu ama cahillerin verdiği kararlar benim gibi birçok gencin hayatını mahvetti.
Cehaletle de savaşamaz hale geldik.
Kaderde varsa zeki adamları toplayıp yurt dışına para kazanmak için gitmek istiyorum.

Bu sene güler yüzlü ve iyi karakterli yaşıtım olan tek bir kadın gördüm, kendisini tanımıyordum ama neşe saçıyordu etrafına, toplumda yabancı olupta kiminle konuşsam yüzü asık ve kendi iç dünyasında depresyonla yaşıyor.

Çağrı, artık bu toplum neşesini kaybetti, ümit kalmadı.
Orta doğu coğrafyasında birilerinin güç ve para hırsı, tarih sayfalarında dâhi adı geçmeyecek olan göçük altında kalmış on binlerce insan gibi milyonları hayatını kararttı.
Türkiye'de yaşam bu oldu artık. Ölümün yaşamaktan dâhâ kolay.

Ne yazık ki, gerçekten öyle. Her yerden bir sıkıntı adamlar ne yapsın. Haber izleyip de mutlu olabilecek adam tanımıyorum ben şahsen. İnanılmaz dolu bir Türkiye gündemi var. Kaos resmen. Bunu biraz altyazılı yabancı ülke haberleri izleyenler daha iyi anlar. Bir sefer adamların derdini anlamak için açıp izleyin bence. En büyük trajedileri trafik kazası.

Ne yazık ki, gerçekten öyle. Her yerden bir sıkıntı adamlar ne yapsın. Haber izleyip de mutlu olabilecek adam tanımıyorum ben şahsen. İnanılmaz dolu bir Türkiye gündemi var. Kaos resmen. Bunu biraz altyazılı yabancı ülke haberleri izleyenler daha iyi anlar. Bir sefer adamların derdini anlamak için açıp izleyin bence. En büyük trajedileri trafik kazası.
O kısımlardan az çok haberdarım, yurt dışında yaşam diyince gözümü en çok korkutan husus sağlık sigortası ve sigortanın kapsamı oluyor.

O kısımlardan az çok haberdarım, yurt dışında yaşam diyince gözümü en çok korkutan husus sağlık sigortası ve sigortanın kapsamı oluyor.
O kadar bir derdi yok aslında ancak ülkesine göre değişir. Türk olan yerde sıkıntı yaşamazsınız. Yine Türk doktor her türlü bulunuyor, nihayetinde bu adamlar ülkeden kaçıp buharlaşmıyorlar. Sizin de gitmek istediğiniz ülkelerde görevlerini yapmaya devam ediyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı