Günlük Kaç Saat Ders Çalışmalı?

Son bir gün kala çalışıyorum, 70 üstü garanti geliyor genelde.

Destekleriniz için teşekkürler
Genelde çalıştığım konuları anlarım ve ders saatleri içinde ders dışında kafamı başka şeylere vermem.
Umarım dilediğim yeri isterim hedefim tabii ki yanlış yapmadan bitirmek ancak gerçekçi olmak gerekirse 350-400 arası puan istiyorum inşallah

Gireceğin sınav ne?

İbrahim isimli bir arkadaşım vardı. Çocuk daha lise 1 de günde 5-6 saat YGS-LYS kasardı. Biz yarı yıl karnelerini almak için okulda turlarken çocuk hocalara sorular sorardı. 4 yıl boyunca bu şekilde çalıştı. Hep Takdir belgesi, Onur belgesi aldı öyle bir çocuktu. YGS MF sonuçları 270-280 arası geldi. Matematikten 4 sene boyunca 100 almıştı.

Ben hayatım boyunca hiç ders çalışmadım. Kopyalarla sınıf geçtim. Dersle alakam olmadı. Mf 4 290-300 arası TM 340-350 arası aldım.

Bu iki kişiyi niye anlattım. Çünkü ikimizde hatalı insanlardık. O sadece ders çalıştı ben sadece yattım. Çok çalışmak faydalı değil aksine zararlı İbrahim örnek olsun bu konuda. Beni salla zaten öylesine okuyoruz. Günde 1-2 saat çalışıp 20-30 k giren arkadaşlarım oldu.

Yanlış soruları soruyorsun. Ne kadar ders çalışma doğru soru değil. Doğru soru Nasıl ve Ne şekilde ders çalışmalıyım. O sorularında haliyle muhatabı ben olmuyorum.

hedefine ulaştınmı

Konu hortlamış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…