Günlük Kaç Saat Ders Çalışmalı?

Destekleriniz için teşekkürler :)
Genelde çalıştığım konuları anlarım ve ders saatleri içinde ders dışında kafamı başka şeylere vermem.
Umarım dilediğim yeri isterim hedefim tabii ki yanlış yapmadan bitirmek ancak gerçekçi olmak gerekirse 350-400 arası puan istiyorum inşallah :)

Destekleriniz için teşekkürler :)
Genelde çalıştığım konuları anlarım ve ders saatleri içinde ders dışında kafamı başka şeylere vermem.
Umarım dilediğim yeri isterim hedefim tabii ki yanlış yapmadan bitirmek ancak gerçekçi olmak gerekirse 350-400 arası puan istiyorum inşallah :)
Gireceğin sınav ne?

İbrahim isimli bir arkadaşım vardı. Çocuk daha lise 1 de günde 5-6 saat YGS-LYS kasardı. Biz yarı yıl karnelerini almak için okulda turlarken çocuk hocalara sorular sorardı. 4 yıl boyunca bu şekilde çalıştı. Hep Takdir belgesi, Onur belgesi aldı öyle bir çocuktu. YGS MF sonuçları 270-280 arası geldi. Matematikten 4 sene boyunca 100 almıştı.

Ben hayatım boyunca hiç ders çalışmadım. Kopyalarla sınıf geçtim. Dersle alakam olmadı. Mf 4 290-300 arası TM 340-350 arası aldım.

Bu iki kişiyi niye anlattım. Çünkü ikimizde hatalı insanlardık. O sadece ders çalıştı ben sadece yattım. Çok çalışmak faydalı değil aksine zararlı İbrahim örnek olsun bu konuda. Beni salla zaten öylesine okuyoruz. Günde 1-2 saat çalışıp 20-30 k giren arkadaşlarım oldu.

Yanlış soruları soruyorsun. Ne kadar ders çalışma doğru soru değil. Doğru soru Nasıl ve Ne şekilde ders çalışmalıyım. O sorularında haliyle muhatabı ben olmuyorum.

Herkese merhabalar.

Bu yaz YGS ve LYS sınavlarına çalışmaya başlayacağım.
Planım günde 5, 6 saat civarında verimli bir şekilde çalışmak.
Günde 5, 6 saat ders çalışırsam YGS ve LYS tamamen kaç ayda biter ?
Veya YGS ve LYS`yi 3 ayda bitirmek için günde kaç saat ders çalışılmalı.
hedefine ulaştınmı

Yeni konular

Geri
Yukarı