Günlük kullanım için laptop önerisi

Bütçe
13000

goodes1905

Kilopat
Arkadaşlar babam için bir laptop bakıyordum. Bütçe 12000-13000 TL civarında. Günlük kullanım ve fotoşop için istiyoruz. Lenovo Ideapad 5 ve Matebook D15'ler arasında kaldım. Ama başka önerileriniz varsa dinlemeye açığım. Babam gezdiği için bataryası da iyi olan bir laptop bulabilirsek daha iyi olur. 2.el MacBook geldi aklıma ilk fakat iOS arayüzüne alışması zor olur diye düşündüm senelerdir Windows kullanıyor çünkü.

Huawei Matebook D15 günlük ihtiyaçtan daha fazlası. Bende mevcut hem günlük işlerimi halledebiliyorum hem de oyun oynayabiliyorum gayet güzel tavsiye ederim.

Eğer bataryaya önem veriyorsanız bu makinede 70Wh batarya var. 1135G7 versiyonunun maalesef 16Gb versiyonu yok olsa onu önerirdim. Bu fiyat bandında Dell başta olmak üzere çok fazla söylediğim işlemciden var ancak bilgim olmadığı için önermiyorum. Eğer gelirse daha iyi önerileri belki @Artoria Pendragon yapar. Photoshop amaçlı kullanılacak uzun batarya ömürlü bir laptop.

Kullanıcısı olarak söylüyorum 36W bir Acer A315 58 516F sahibiyim(i51135g7 8 RAM) ve batarya yetmiyor, hele bir de ömründen yerseniz geçmişler olsun :D. Photoshop'un miktarı önemli ama basit düzenlemelerde bugüne kadar sorun yaşamadım.
Win 11 çok RAM kullanıyor, 16 alın bence.

8-9 ay sonra bataryanın son hali. Terminatör gibi kullandım.
1681635046504.png

2. el MacBook düşürebilirsen onu tercih et, sıfır alacaksan Ideapad 5 en mantıklı seçenek. Bu fiyata bulanan Matebook'lar genelde 8 GB oluyor ve RAM'leri lehimli olduğu için tercih etmek mantıklı değil.

Geri
Yukarı