Günlük kullanım için MacBook tavsiyesi

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Arkadaşlar, 2013 model üzeri Retina kasa MacBook düşünüyorum. Amaç %100 taşınabilirlik yani başka bir laptopum da var ama 10 yıllık ASUS içerisinde resmen alüminyum var. Çok ağır, 1.5 kilonun üstünde (K52JC). Ama yatakta, memlekette yani her yerde kullanmalık, film izlemelik, pil deviri 500 geçmemiş güzel bir şey arıyorum. Yalnız birkaç sorum var.

Bunlar genelde i5 oluyor bu modeller. i3 var mı? Varsa çok mu yavaş olur?
4 GB RAM işimi görür mü yoksa 8 GB mı almalıyım? Sonra upgrade edebilirim istersem.
MacBook alırken dikkat edilmesi gereken bir konu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, 2013 model üzeri Retina kasa MacBook düşünüyorum. Amaç %100 taşınabilirlik yani başka bir laptopum da var ama 10 yıllık ASUS içerisinde resmen alüminyum var. Çok ağır, 1.5 kilonun üstünde (K52JC). Ama yatakta, memlekette yani her yerde kullanmalık, film izlemelik, pil deviri 500 geçmemiş güzel bir şey arıyorum. Yalnız birkaç sorum var.

Bunlar genelde i5 oluyor bu modeller. i3 var mı? Varsa çok mu yavaş olur?
4 GB RAM işimi görür mü yoksa 8 GB mı almalıyım? Sonra upgrade edebilirim istersem.
MacBook alırken dikkat edilmesi gereken bir konu var mı?
Günlük Kullanım derken hangi programlar mesela ve almayı düşündüğün macbook kaç ₺ ?

2011-2013 arasında satılan macbooklarda görüntüleme sorunu diye kronik sorunlar var dikkat etmende yarar var. Ayrıca alacaksan ssd olmasına ve program çizim vs. uğraşacaksan eğer 16 gb ram olmasına dikkat et derim.

1,5 kilogram kütle bir laptop için kabul edilebilir.

Yedi yıl önceki teknolojiye sahip Macbook'ların öncelikle kütlesini bilmek gerekir. Baktım ve: Air modeli 1,35 kg, 13 inch'lik Pro'su ise 1,57 kg imiş. Yedi yıllık bir alet almanın riski de var.

Bence 1,5 kg'lik laptop sizi yoruyorsa, bir an önce spora başlamanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı