Günlük kullanım için müzik kulaklığı önerisi

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar okullar açıldıktan sonra kendime iyi bir kulaklık almak istiyorum. 50-100 liraya saçma bir kulaklık almak yerine 300-350-380 lira gibi bir bütçeye iyi bir kulaklık almak istiyorum.
Daha önceden iyi öneriler ile karşılaşmadım, ben sadece Vatan mağazalarda satılan kulaklıklar ile kısıtlamak istemiyorum kendimi. Mesela Razer gibi markalar da tercihimdir.
Aradığım özellikleri listeleyeceğim, lütfen amacıma uygun, iyi bir kulaklık önerin.

• Öncelikle ben bu kulaklığı okul-otobüs-iş merkezi-dershane gibi yerlerde müzik dinlemek için alıyorum.
  • Kulaklığı sadece müzik için alıyorum desem yeridir, iyi bir bass performansı olsun istiyorum
  • Telefonuma bağlayıp yüksek seste müzik dinlemek istiyorum.
  • Taktığım zaman beni dış dünyadan biraz olsun koparsın, sesleri kessin istiyorum.
  • Kulaklarımı rahatsız etsin istemiyorum.
  • İyi veya pahalı bir kulaklık olduğunu belli etsin istiyorum :)
Razer Kraken'den daha iyi bir seçenek arıyorum...

Telefona takıp da müzik dinlemek adına alıyorsanız eğer 150 TL üstü vereceğiniz her şey gereksiz yatırım olur. Telefonların ses desteği 350 TL değerindeki kulaklığı tam değerinde yansıtabilecek bir seviyede değil maalesef.

Kardeşim eğer telefonun HTC One x, One S, One V ve One XL serilerinden biriyse
BEATS 128885 00 modelini alabilirsin. 285 TL ücreti var ses kalitesini doruklarında yaşarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de LG G2 var. Her ne kadar flac desteği sunsa da ses kalitesi o kadar iyi değil dediğim gibi. Eğer yurt dışından getirebilirseniz Brainwavz HM5 öneririm. Fiyat olarak sizin bandınızın altında ve de alabileceğiniz herhangi en maksimum sesi verebilecek bir kulaklık. Kulak içi değil ama, kafa üstü bant kulaklıklardan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi kullandığım Bose Sie2i modelini önereceğim. Mükemmel bir ses kalitesi vardır.
22.jpg

Yanında Reebok ve Bose işlemeli özel kol bandı mevcut.

Hm5 fazla büyük :) Kulağım içeride kaybolmamalı.
Kafa bantlı istiyorum, kulakiçi pek sevmiyorum.
Çantamda taşıyabileceğim tarzda bir kulaklık lazım bana.

Mesela hm5 hiç de ben pahalıyım diye bağırmıyor, ama Beats bağırıyor :)

Hm5 fazla büyük :) Kulağım içeride kaybolmamalı.
Kafa bantlı istiyorum, kulakiçi pek sevmiyorum.
Çantamda taşıyabileceğim tarzda bir kulaklık lazım bana.

Mesela hm5 hiç de ben pahalıyım diye bağırmıyor, ama Beats bağırıyor :)

İyi ve pahalı diye bağıran hiçbir kulaklık yok. Beats denilen kulaklıklar bir mühendislik harikası falan değil, tamamıyla malzeme kullanımından dolayı iyi ses veren kulaklıklar. Fiyatlarına da oranla hiç ama hiç iyi değiller.

Onlarca kulaklık markası var. Hepsinin üst düzey modellerine hızlıca bir göz gezdirmek istersen eğer hoş tasarıma sahiplerdir ama "Ben pahalıyım." diye bağırmazlar ki zaten o isteğine de hiçbir anlam veremedim maalesef.

Dostum 400 lira verdiğim kulaklığın bir halta benzemesini istiyorum hepsi bu.
Ayrıca var, iyi ve pahalıyım diye bağıran kulaklıklar var bunu inkar etme.

Ben mükkemmel ses kalitesi aramıyorum.
Beats'in 600 liralık kulaklığında şarkı dinlediğimde şahane bir duygu hissetmiştim, ben bunu arıyorum.
Zaten Sevcan Orhan'ın türkülerini dinleyeceğim.

Tek isteğim birinin çıkıpta nalburdan mı aldın dememesi. İyi hissettirmesini istiyorum.

Ben kulaklık alırken 3-4 ay araştırma yaptım. Sennheiser markasının ürünlerinden veyahut Pionner markasının ürünlerinden bütçenize uygun olan modeli seçebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı