Günümüz için gerekli depolama kapasitesi kaç GB?

Aslında bu biraz oynanılan oyunlara bazı oluyor PC oyuncularında. Mesela bende 1TB depolama var, SSD yok. Ancak henüz bir yetersizlik hissetmedim. Biraz göreceli bu konu.
SDD kullanmadıysanız farkını görmeniz çok zor. Kendim deneyerek söylüyorum bunu.

Hocam M.2 SSD kullanan birisiyim. Eğer oyun için düşünüyorsanız oyun performansını neredeyse hiç etkilemiyor. 500 GB SSD 1 TB HDD var. Hızlanır diye SSD'ye koyuyordum oyunları. Artık HDD'ye koyuyorum. Dediğim gibi performans aynı performans sadece yükleme ekranları hızlanıyor. Football Manager falan oynayacaksan koyman mantıklı olur SSD'ye.

Ben 240 GB SSD ve 1 TB HDD konfigrasyonunu kullanıyorum, ve HDD'de 450 GB boş alan var. Fakat artık yeni çıkacak oyunların kaplayacağı alan en azından 100 GB olacağı için mümkünse 1 TB SATA3 SSD almak mantıklı, aslında en iyisi M.2 ama onlar da 1500₺ civarlarında kalitelileri.

SDD kullanmadıysanız farkını görmeniz çok zor. Kendim deneyerek söylüyorum bunu.
SSD'nin farkını yeni sistemimde kullanmamama rağmen senden iyi bildiğime eminim. Profilime gelip bilgisayar toplama bölümüne yazdığım mesajlara bir bak. Sistemimi yeni topladım, para kalmadığından ve yüksek depolama birimine ihtiyaç duyduğumdan önce HDD aldım. SSD'yi de bu ara alırım.

Son düzenleme:
Kişiden kişiye değişir 480GB SSD bana fazlasıyla yetiyor. Bitirdiğim oyunu yer azaldıkça siliyorum. Sürekli oynadığım oyunlar ve birkaç program hep kalıyor.

Geri
Yukarı