Günümüz için gerekli depolama kapasitesi kaç GB?

Boralas

Picopat
En iyi cevaplar
0
Yeni bir bilgisayar alacağım ve depolama tarafında kafamda soru işaretleri var. Bir çok oyunu aynı anda oynayacağımdan 480 GB SSD + 1 TB HDD yeterli gelir mi emin olamıyorum. Onun yerine 240 GB SSD + 2 TB HDD yapmalı mıyım? SSD'yi Windows ve sık açacağım oyunlar için düşünüyorum.

En iyi cevaplar
4
Yer
Kaer Morhen
Genelde düşündüğünüz gibi SSD + HDD konfigürasyonu tercih ediliyor. Eğer film arşivi veya çok fazla oyun gibi şeyler depolamayacaksanız 2 TB olmasının anlamı yok bence HDD'nin. SSD'yi 480 GB alıp Windows'la beraber oynadığınız bir-iki oyunu atarak daha çok rahat edebilirsiniz. Sizin tercihinize kalmış.

zenciboy

Femtopat
En iyi cevaplar
0
Şuan alacak olsam en az 1 TB M.2 slot ssd bakardım. Piyasa oyunları ortalama 100 gb oldu artık.

En iyi cevaplar
84
Yer
Zhenhai, Zhejiang, China
Bu tamamen kullanıcı ile alakalı bir durum. Mesela bana 4 TB bile yetmedi ve 480 GB SSD aldım ancak onu yeni çıkacak oyunlar için kullanacağım.
Ancak ortalama bi' kullanıcı için, tahminen 240 GB SSD ve 2 TB HDD bence en mantıklı seçenek olur. Hatta bütçe var ise 480 GB SSD ve 2 TB HDD'de tercih edilebilir. Bence günümüzde 2 TB depolamanın altına düşmemek lazım.

Yeni konular

Yukarı