Günümüz oyunları için HDD hızı nasıl olmalı?

gmaschine

Hectopat
Yer
İzmir
Laptopumda 1 adet SSD slotu var ve 512 GB SSD takılı. Ben harici 1TB bir HDD almak istiyorum. Büyük oyunları SSD'ye kuracağım ancak daha az grafik gerektiren veya eski oyunları HDD'ye kurmayı düşünüyorum(Witcher 3 vs gibi) ve eğer mümkünse yüksek hızlı HDD alıp God of War gibi oyunları da kurabiliyor muyuz? Bunu sormak istiyorum.

Gunumuzde SSD siz PC ben hic mantikli gormuyorum. Soyleceklerim olursa 128 değil minimum 256Mb önbellekli olmalı ki en azından map yukleme kısmında daha hızlı gecersin. 7200RPM soylemiyorum bile artik 5600RPM piyasada kalmamistir sanirim varsa da tercih dahi etmeyin.

1.yüksek hızlı HDD'lerde günümüz oyunları oynanıyor mu?
2.oynanıyor ise hızı nasıl olmalı?
Yazımda bunu anlatmaya çalışmıştım karışık olmuş kusura bakmayın.
Aslında yüksek hızlı HDD diye bir şey yok. Yıllardır 7200 RPM var. CS GO gibi rekabetçi oyunlarda SSD/HDD farkı önemli oluyor aslında.

2. Sorunun cevabı 7200 RPM almak.

Gunumuzde SSD siz PC ben hic mantikli gormuyorum. Soyleceklerim olursa 128 değil minimum 256Mb önbellekli olmalı ki en azından map yukleme kısmında daha hızlı gecersin. 7200RPM soylemiyorum bile artik 5600RPM piyasada kalmamistir sanirim varsa da tercih dahi etmeyin.
512 gb ssd var zaten halihazırda.Ekstra ssd slotu olmadığı ve harici ssdler çok saçma derecede pahalı olduğu için taşınabilir bir hdd alıp bazı oyunlarımı ona depolamak istiyorum.

Geri
Yukarı