Günümüzde 1000 TL'yi nasıl değerlendirebilirim?

1000 TL ile ne eğitimi hocam
1000tl çok bir şey gibi görünse de yarın hiçbir şey. Ancak bugünkü 1000 lirayla kendisine katabileceğini yıllar sonra 100 bin lirayla bile katamayabilir. Ben Belki cambly alıp yabancı dil için konuşma pratiği yapardım. Genç yaşta insan daha kolay öğreniyor, yurtdışına çıkmak isteyeceği zaman kendisinden uluslararası geçerliliği olan TOEFL, IELTS gibi sınavlardan belirli bir puan isteyecekler. eğer ingilizcesine halihazırda güveniyorsa biraz daha biriktirip bu sınavlara girebilir veya ingilizce eğitimine harcayabilir. özellikle bir üniversite öğrencisi ise birikimlerini kendini geliştirmek için kendisine yatırım yaparak kullanmalı. Hedeflediği kariyerinde nasıl daha donanımlı olunabilinir vs. bu konularda kendine yatırım yapmalı. Düzgün bir maaş aldığında yatırım yapmayı düşünmesi daha doğru olur. Tabi kendisinin yaşını bilmiyorum ama ben olsam kitap alır veya bir şehir gezip kendime bireyler katmış olurdum. 1000tl ile nereyi gezebilir orası muamma tabi. kısaca demek istediğim yatırımların bu paralarla yapılmaması gerektiğini düşündüğüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı