Günümüzde 4 sene üniversite okumak mantıklı mı?

Üniversiteye ihtiyaç duyduğum tek nokta ortamı için. Şu an staj gördüğüm yerde veya o sektörde devam etmek istiyorum. Üniversite okusam da o işte çalışacağım okumasam da. 4 senede belki kıdem atlayacağım maaşım yüklselecek.
Sana şöyle söyleyeyim. 4 sene içerisinde kıdem atlarsın, maaşın yükselir. Peki o işte kariyer ve uzun süreli bir hedef koyarsan ne olacak? Yarın öbür gün müdür olamayacaksın. Senin yerine 1 yıllık çalışan diploması olan bir kişi müdür olacak veya işe yeni birisini alacaklar önüne müdür olarak koyacaklar.

Üstadın ile aynı düşünceleri aynı vakitte paylaşmışız. Aynı zamanda şunu da söylemeliyim. İnsanlara sorarsanız bir çoğu mesleğini erkenden eline al, usta olunca kendi dükkanını açarsın çok para kazanırsın diyor. Öyle bir şey yok arkadaşlar. O pollyannacılık oluyor. Çevrenize, mahallenize, muhitinize bir bakın. Kaç ustadan kaçının hali vakti gerçekten yerinde? Hangi birisi günde 12-13 saat çalışmanın karşılığını alıyor? İnsanların söylediği gibi kolay olsaydı ülkenin üst gelir seviyesini oluşturan kesim ustalardan vs. olurdu.
O açıdan bakınca haklısınız.

Bu da yeni moda mı oldu :D okuyamayan borsaya girsin ticaret yapsın abe oradan kendi şirketini açsın falan fistan çok hayal kuruyonuz yeminle arkanızda sizi desteklecek biri yoksa ticaretmiş oymuş hepsi hikaye. Ya adam gibi meslek öğrenin ya da gidin okuyun.
Sen 6 sene hisseyi elinde tutsan 6 sene sonra satsan sana şey mi diyecekler sistem error verip arkanda kimse yok kardesim sana para yok mu diyecekler.

Sana şöyle söyleyeyim. 4 sene içerisinde kıdem atlarsın, maaşın yükselir. Peki o işte kariyer ve uzun süreli bir hedef koyarsan ne olacak? Yarın öbür gün müdür olamayacaksın. Senin yerine 1 yıllık çalışan diploması olan bir kişi müdür olacak veya işe yeni birisini alacaklar önüne müdür olarak koyacaklar.
Hedefim o yönde değil de daha çok usta olmak yönünde. İş rahatlığı beni cezbediyor.

O açıdan bakınca haklısınız.
Bu yazdıklarımı 27 yaşında belki abin belki bir arkadaşın belkide bir forum kullanıcısı olarak yazıyorum. Aktif olarak 3 yıldır çalışıyorum ve hem iş hayatında hem de hayat tecrübesi (az da olsa yaş ile birlikte oluyor) ile yazıyorum.

Üniversiteye ihtiyaç duyduğum tek nokta ortamı için. Şu an staj gördüğüm yerde veya o sektörde devam etmek istiyorum. Üniversite okusam da o işte çalışacağım okumasam da. 4 senede belki kıdem atlayacağım maaşım yüklselecek.
Valla kanka çok havada gidiyorsun mesleğin olucak ama mutsuz olucaksin kendini geliştirmediginden tek meslek yapcan diğer mesleklere girerken sorun yaşarsın

Sen 6 sene hisseyi elinde tutsan 6 sene sonra satsan sana şey mi diyecekler sistem error verip arkanda kimse yok kardesim sana para yok mu diyecekler.

He kardeşim hisse garanti bir şey ya zaten 6 sene sence o aldığın hisseler hep artacak mı? Dediğin gibi oluyorsa yolun açık olsun umarım rahat rahat kazanıp harcarsın paraları.

Bu yazdıklarımı 27 yaşında belki abin belki bir arkadaşın belkide bir forum kullanıcısı olarak yazıyorum. Aktif olarak 3 yıldır çalışıyorum ve hem iş hayatında hem de hayat tecrübesi (az da olsa yaş ile birlikte oluyor) ile yazıyorum.
Teşekküre ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı