Günün belli saatlerinde DSL kopması

gorkemco

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Huawei HG658 V2 modem kullanmaktayım. DSL bağlantım gün içinde genellikle 11.30'dan sonra kopmaya başlıyor ve akşam saat 18-19 sularına kadar sürekli kopmalar yaşıyorum, ancak gece veya akşam saatlerinde herhangi bir sorunum yok. Bu sorun 3-4 gündür devam etmekte, (Türk Telekom Saha Ekibi gelip kontrol yaptıklarını ve bina içi kablolamarı kontrol edin dedi ancak dediğim gibi kopma belli saatlerde gerçekleşiyor sürekli değil.) bunun için önerebileceğiniz bir çözüm veya öneriniz var mıdır? Sistem Log ve DSL bilgilerimi ekte yolladım. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2021-05-14 11.43.01.png
    Ekran Resmi 2021-05-14 11.43.01.png
    252,6 KB · Görüntüleme: 39
  • Ekran Resmi 2021-05-14 11.45.18.png
    Ekran Resmi 2021-05-14 11.45.18.png
    343 KB · Görüntüleme: 39
Merhabalar, Huawei HG658 V2 modem kullanmaktayım. DSL bağlantım gün içinde genellikle 11.30'dan sonra kopmaya başlıyor ve akşam saat 18-19 sularına kadar sürekli kopmalar yaşıyorum, ancak gece veya akşam saatlerinde herhangi bir sorunum yok. Bu sorun 3-4 gündür devam etmekte, (Türk Telekom Saha Ekibi gelip kontrol yaptıklarını ve bina içi kablolamarı kontrol edin dedi ancak dediğim gibi kopma belli saatlerde gerçekleşiyor sürekli değil.) Bunun için önerebileceğiniz bir çözüm veya öneriniz var mıdır? Sistem Log ve DSL bilgilerimi ekte yolladım. Teşekkürler.

VDSL'e geçin.
Hat ADSL ile 24MBPS görüyor. VDSL'i desteklediğini düşünüyorum.

Merhabalar, Huawei HG658 V2 modem kullanmaktayım. DSL bağlantım gün içinde genellikle 11.30'dan sonra kopmaya başlıyor ve akşam saat 18-19 sularına kadar sürekli kopmalar yaşıyorum, ancak gece veya akşam saatlerinde herhangi bir sorunum yok. Bu sorun 3-4 gündür devam etmekte, (Türk Telekom saha ekibi gelip kontrol yaptıklarını ve bina içi kablolamarı kontrol edin dedi ancak dediğim gibi kopma belli saatlerde gerçekleşiyor sürekli değil.) Bunun için önerebileceğiniz bir çözüm veya öneriniz var mıdır? Sistem log ve DSL bilgilerimi ekte yolladım. Teşekkürler.

Hocam bende aynı modem i kulanıyorum aynı sorunlar bende de var ve benimki de ADSL internetim in hızını düşürdüler oldu 16Mbps'ye anlaştık bize verilen 10Mbps. Ama genede Superonline dururumu bu dandik internet için bize 92 TL kitlediler.

Altyapım yeni güncellendi, bunun için taahhütümün bitmesini bekliyorum. Kopmaların sebebi bu olabilir mi sizce?

ADSL tarafında aksaklık olabilir. VDSL'e geçiş yaptığınız zaman hizmet kalitesi yükselecektir.
Paket değişikliği için taahhüdü bitirmenize gerek yok. Paket değişikliği yaparsanız taahhüt süreniz yenilenmez. Türk Telekom ile yine de görüşün derim.

Hocam bende aynı modem i kulanıyorum aynı sorunlar bende de var ve benimki de ADSL internetim in hızını düşürdüler oldu 16Mbps'ye anlaştık bize verilen 10Mbps. Ama genede Superonline dururumu bu dandik internet için bize 92 TL kitlediler.
Kullandığım internet paketi 8Mbps zaten, daha önce böyle bir sorunla karşılaşmıyordum, 2-3 günlük bir problem bu, ve tüm gün boyunca da kopma olmuyor sadece bir kaç saat

Kullandığım internet paketi 8Mbps zaten, daha önce böyle bir sorunla karşılaşmıyordum, 2-3 günlük bir problem bu, ve tüm gün boyunca da kopma olmuyor sadece birkaç saat.

Bende kopmlar oldu için 16Mbps'ye geçtim ama yok düzeltmiyorlar Türk Telekom Superonline'ye atıyor Superonline Türk Telekom'a atıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı