Gürcistan'a seyahat

TheRealSnipez

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle iyi bayramlar. Bugün yaşadığım rezilliği size anlatmak istiyorum.
Ben 15 yaşındayım, annem, babam ve kardeşim (10) birlikte Gürcistan'a gittik. Telefon alırız sigara alırız vb vb. sarp gümrük kapısından geçerken mutlaka çocuk yetişkin bebek fark etmez kimliğinizin yeni olması ve fotoğraf olması gerekiyor. Bunu hallettikten sonra kişi başı 150 TL'ye harç pulu alıp devam ediyoruz. Türkiye'den çıktık, Gürcistan'a girişe geldik. Araç ile giriyorsanız araçta sadece şoför kalıyor ve o araba şoförün üstüne olmalı. Ehliyet yeni ehliyet değil ise araba ile giremezsiniz, yaya girmelisiniz. Yaya girerken bir şart yok kimlik dışında. Girdiniz, sonrasında telefon aldınız diyelim. Tax Free (vergi iadesi) bölümünde 800 kişi sıra vardı bayram olduğu için. Gideceklere özel günlerde gitmemesini şiddetle öneriyorum. Tax Free almak için ise cihazı aldığınız yerden belgesini almalısınız, orada memura veriyorsunuz sonrasında %12'si hesaplanıp size iade ediliyor. Sigara ve alkol ucuz alacaksanız alın derim. İyi tatiller gideceklere.

800 kişi mi? Rezillik
Rezillik değil, normal. Bayram zamanı insanların boş olduğu zamanlar.

O 800 kişinin bir ortamda nasıl tutulduğu ve oradaki hizmetin kalitesine bakarak "rezillik" diyebilirsin ve görmeden bir şey söyleyemezsin.

Rezillik değil, normal. Bayram zamanı insanların boş olduğu zamanlar.

O 800 kişinin bir ortamda nasıl tutulduğu ve oradaki hizmetin kalitesine bakarak "rezillik" diyebilirsin ve görmeden bir şey söyleyemezsin.
Daha önce 14-15 kere yurtdışına çıktım ve emin ol öyle sıraların ne kadar kötü olduğunu biliyorum. Tabi iyi önlem aldılarsa bilemem ama benim gördüklerim hep REZALET idi.

Merhaba Çınar ben okadar kişinin bir arada olmasına rezalet dedim, normal bir durum olsasa o sırada beklemek işkence ve o sırada sen ve ailen bulunabilirdin değil, bulundum ve nasıl olduğunu biliyorum.
Tamam da o kadar insan bir arada olunca neden rezalet oluyor onu anlamadım. O işkencenin araç halini yaşadım bugün saatlerce cidden çok kötü. Üstelik belediyenin ve yayaların sorumsuzluğu yüzünden. Yahu tramvay bile geçemiyordu.

Dilucu sınır kapısından yaya olarak geçmiştim ben de. Sabaha karşı idi. Çok fazla insan olmamasına rağmen o kadar yavaş çalışıyordu ki bizim taraf 1.5 saat sürdü geçmemiz. Azerbaycan kapısından ise yaklaşık 15 dakikada geçtik. Söyleyeceklerim bu kadar.

Geri
Yukarı