Gürcistan'dan telefon vergi iadesi ne kadar?

MuhammetKa

Femtopat
Daha fazla  
Gürcistan'dan iPhone 13 ve 14 Pro alacağım. Yine diğer teknolojik cihazlara olduğu gibi telefonda da vergi iadesi oluyor mu? Oluyorsa ne kadar oluyor?

Daha dün araştırdım, bi' viedoda görmüştüm. %12 iade yapılıyor.

Ayrıca mümkünse gidip geldikten sonra vs. giderlerinizi ayrı ayrı not alıp bizimle paylaşır mısınız? Ne kadar değiyor öğrenmek istiyorum.

Daha dün araştırdım, bi' viedoda görmüştüm. %12 iade yapılıyor.

Ayrıca mümkünse gidip geldikten sonra vs. giderlerinizi ayrı ayrı not alıp bizimle paylaşır mısınız? Ne kadar değiyor öğrenmek istiyorum.
Arkadaşım gitmişti, kendisine ps5 iphone 14 pro max ve iphone 13 almıştı. Normalde kayıt ücreti 20 bin tl oldu o yüzden ordan almak mantıklı değil ama bir arkadaşım 8 bin tl ye halledebileceğini söyleyince gidip almaya karar verdim. Arkadaşım bu 3 ürüne; kayıt ücreti 6 bin tl iken 70 küsür ödemişti. Dediğim gibi şuan turkiyeden telefon almak ordan almaktan daha mantıklı çünkü telefonu Türkiyeye geldiğiniz zaman imei kaydı yaptirmalisiniz ve bu ücret 20 bin tl.

Dostum 20000 TL IMEI kayıt ücreti var gitmeye değmez.
Dediğim gibi arkadaşım 8 bin tl ye halledebilecegini söyledi. Asıl amacım ps5 almak ama eğer 8 bin tl ye hallolur ise 2 adet te telefon alacağım.

Dediğim gibi arkadaşım 8 bin TL'ye halledebilecegini söyledi. Asıl amacım PS5 almak ama eğer 8 bin TL'ye hallolur ise 2 adet te telefon alacağım.
Hocam kimse iPhone'u kaçak kaydedemez. İşi kaçağa yapabiliyorsa 0 lira gideri vardır. iPhone'lara kaçak IMEI atılamaz. O kapı kapalıdır. Arkadaşınız ya dolandırıcı ya da bilmiyor.

Hocam kimse iPhone'u kaçak kaydedemez. İşi kaçağa yapabiliyorsa 0 lira gideri vardır. iPhone'lara kaçak IMEI atılamaz. O kapı kapalıdır. Arkadaşınız ya dolandırıcı ya da bilmiyor.
Daha önce gelen kişilere de yapmıştı. Sanırım tam olarak kaçak yapmıyor çünkü normal fiyatı onda da 20 bin tl. Sadece bana; sana 8 bin tl ye yapabilirim dedi.

Hocam o zaman 12 bin lirayı cebinizden karşılıyor arkadaşınız. Başka açıklaması yok.
İlkokul arkadaşım, sadece 8 bin liraya hallederim demişti. 12 bin lirayı cebinden karşılamaktan çok şimdiye kadar birbirimize telafisi olmayan şeylerde bulunmus olabiliriz. Yani olaya 12 bin lira olarak bakmamak gerekiyor. Yinede cevabınız için çok teşekkür ederim <3

Geri
Yukarı