Gürültülü çalışan fanı tespit etme

FousterCamP

Hectopat
Yer
Kaer Morhen
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: Asus GT 1030
İşlemci: Intel Pentium G4400
RAM: Gskill 8 GB 2400 mHz
Anakart: Asus Prime H310M-K
Meslek
Öğrenci
Evet selamlar. Bundan bir önceki konumda bilgisayar kasasından değişik bir gürültü geldiğini söylemiştim. Sesin fanlardan geldiğini anladım ama bilgisayarda 3 fan var. PSU fanı, CPU fanı ve kasanın arkasındaki fan. Üçü de birbirlerine yakın yerlerde olduğu için dinleyerek hangisinden geliyor anlayamadım. Sesin hangi fandan geldiğini nasıl anlayabilirim? Bu arada fanları tutup bilgisayarı açmayı düşünmüştüm ama ses bilgisayar açılır açılmaz gelmiyor. Aradan birkaç saat geçmesi gerekiyor sesin gelmesi için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanların bağlantısını sökün, kasa fanlarının bağlantısını söktükten sonra anlamanız kolaylaşacaktır.

Eğer ses onlardan gelmiyorsa tek tek kasa fan bağlantılarını yapın, böyle anlayabilirsiniz.
Peki bilgisayar çalışırken kablolarla oynamam sıkıntı olmaz mı ?

Peki bilgisayar çalışırken kablolarla oynamam sıkıntı olmaz mı?

Tavsiye etmem.

Bilgisayarı kapatın, bütün kasa fanı bağlantılarını sökün, bilgisayarı açıp sesleri dinleyin.

Ses gelmiyorsa bilgisayar kapalıyken 1 tane kasa fanını bağlayın.

Ses gelmiyorsa diğer kasa fanını bağlayın.

Ses gelmiyorsa diğerini vs. en sonunda bulursunuz.

Tavsiye etmem.

Bilgisayarı kapatın, bütün kasa fanı bağlantılarını sökün, bilgisayarı açıp sesleri dinleyin.

Ama dediğim gibi ses bilgisayarı açar açmaz başlamıyor. Aradan birkaç saat geçmesi gerekiyor o sesin çıkması için. O süreye kadar fan kapalı durursa zarar gelmez mi ?
Tavsiye etmem.

Parmakla durdurma gibi bir şansım var mı ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı