Çözüldü Güvenli arama neden açık?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

er2grul

Hectopat
Makaleler
2
Google'da güvenli arama yerine geldiğimde:

"Kullandığınız ağın, tarayıcının veya cihazın ayarları başka biri (ör. Ebeveyn ya da yönetici) tarafından kontrol edildiğinden şu anda güvenli arama ayarınızı değiştiremezsiniz"

Yazısı çıkıyor. Direkt olarak internet sağlayıcısı ile alakalı bir durum mu?

İnternet sağlayıcısı ayarlarından güvenli modu açtığınız zaman Google üzerinde de otomatik olarak güvenli mod açılıyor. Google üzerinden kapatamazsınız ama sağlayıcınız aracılığıyla kapatabilirsiniz. Hangi sağlayıcıyı kullanıyorsanız mobil uygulaması üzerinden kapatabiliyorsunuzdur büyük ihtimal.

Ondan galiba. Bazı sitelere girerken de (Örneğin Rockstar'ın sitesinde - neden engellenmiş bilmiyorum- bu durum var.) Türk Telekom Güvenli İnternet yazıyor.
Evet internet sağlayıcısı güvenli modu etkinleştirmiş ama Rockstar neden engelli bilmiyorum galiba bazı kurallara aykırı.

İnternet sağlayıcısı ayarlarından güvenli modu açtığınız zaman Google üzerinde de otomatik olarak güvenli mod açılıyor. Google üzerinden kapatamazsınız ama sağlayıcınız aracılığıyla kapatabilirsiniz. Hangi sağlayıcıyı kullanıyorsanız mobil uygulaması üzerinden kapatabiliyorsunuzdur büyük ihtimal.
Anladım. Sağlayıcı ile alakalı yani?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı