Çözüldü Güvenli Boot devre dışı bırakma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shotgunned

Hectopat
Daha fazla  
PC'ye Windows kurmak için Rufus'tan UEFI Windows 10 yazdırdım. İşlem bittiği zaman güvenli Boot devre dışı bırakın(?) Yazıyordu. Ne yapmam lazım? Anakart Gigabyte B450M S2H.

Çözüm
Şu videoya bir göz atabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoya bir göz atabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
İlk çıktığında PC’lere sadece Windows kurulumunu zorlayan bir güvenlik eklentisi idi ama sonradan bir işlevi kalmadı. Mayıs 2020 sürümünden sonra güncelleme boyutu büyüdüğü için NTFS dosya sisteminde USB hazırlanması gerekiyor ama bu Secure Boot tarafından reddedildiği için hata verecektir. BIOS>Boot bölümünden kapatın ardından tekrar USB’den başlatın.

İlk çıktığında PC’lere sadece Windows kurulumunu zorlayan bir güvenlik eklentisi idi ama sonradan bir işlevi kalmadı. Mayıs 2020’den sonra güncelleme boyutu büyüdüğü için NTFS dosya sisteminde USB hazırlanması gerekiyor ama bu Secure Boot tarafından reddedildiği için hata verecektir. BIOS>Boot bölümünden kapatın.
Ben de 20H2'yi NTFS ile UEFI kurdum. B450M S2H V2 anakartım var ve nedense bende Secure Boot hatası vermedi. Şanslıyım galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı