Güvenli moddaki çözünürlük normal moda nasıl ayarlanır?

ByHaX

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Kare bir monitörüm var modelini bilmiyorum.
Selam, dün akşam çözünürlüğümü değiştirdikten sonra ekranın yanları siyah oldu, güvenli modda ise böyle bir sorun yok, normal monitör. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Selam, dün akşam çözünürlüğümü değiştirdikten sonra ekranın yanları siyah oldu, güvenli modda ise böyle bir sorun yok, normal monitör. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Güvenli modda sorun gidere tıklayın. Devamını tam hatırlamıyorum fakat bir yere geldiğinizde birden fazla seçenek çıkacak. FN tuşları ile seçebileceğiniz seçenekler. Buradan düşük çözünürlükle başlat seçeneğini seçin. Sonra monitörü eski düzgün çalışan ayara alıp kullanın. CRU ile monitöre OC yaparken yanlışlıkla aktif olarak kullandığım çözünürlüğü değiştirmiştim. E olmadığı için siyah ekranla bakıştım. Böyle çözmüştüm.

Güvenli modda sorun gidere tıklayın. Devamını tam hatırlamıyorum fakat bir yere geldiğinizde birden fazla seçenek çıkacak. FN tuşları ile seçebileceğiniz seçenekler. Buradan düşük çözünürlükle başlat seçeneğini seçin. Sonra monitörü eski düzgün çalışan ayara alıp kullanın. CRU ile monitöre OC yaparken yanlışlıkla aktif olarak kullandığım çözünürlüğü değiştirmiştim. E olmadığı için siyah ekranla bakıştım. Böyle çözmüştüm.
Bir deneyeyim.

Karşıma başlangıç onarma, ve benzeri şeyler çıktı fakat düşük video ile başlat diye bir şey çıkmadı.

Son düzenleme:
Sizin için bir ben güvenli moda girip bakayım bekleyin.

Güvenli moda girdim şu anda çözünürlük düzeldi fakat normal şekilde açtığımda bu olmuyor nasıl normalede entegre edebiliriz bu çözünürlüğü.

Sizin için bir ben güvenli moda girip bakayım bekleyin.
Birşey fark ettim burdaki etkin sinyal çözümlemeye çözünürlük aynı fakat normal bilgisayarda böyle değil.

Güvenli moda girdim şu anda çözünürlük düzeldi fakat normal şekilde açtığımda bu olmuyor nasıl normalede entegre edebiliriz bu çözünürlüğü.

Bir şey fark ettim buradaki etkin sinyal çözümlemeye çözünürlük aynı fakat normal bilgisayarda böyle değil.

Hocam bende bir şey fark ettim ben size görüntü gelmiyor sanıyordum😂.meğerse Ekran'ın etrafı siyahmış. Güvenli moddaki çözünürlük sorun yaşanmasın diye özel ayarlanıyor. Çözünürlüğü eski haline aldığınızdada aynı mı?

Hocam bende bir şey fark ettim ben size görüntü gelmiyor sanıyordum😂.meğerse Ekran'ın etrafı siyahmış. Güvenli moddaki çözünürlük sorun yaşanmasın diye özel ayarlanıyor. Çözünürlüğü eski haline aldığınızdada aynı mı?

Evet hem de daha beter ama şimdi şöyle bir sorun var çözünürlüğü değiştirdiğim için ekran gelmiyor :D

TV'ye bağlayıp düzeltincede yanlar siyah oluyor ben nasıl bir çıkmazdayım. Ben şimdi ne yapmalıyım güvenli modda kapatayımmı bilgisayarı?

Evet hem de daha beter ama şimdi şöyle bir sorun var çözünürlüğü değiştirdiğim için ekran gelmiyor :D

İşte bu durumda dediğim şey devreye giriyor. Biraz beklerseniz gelmesi lazım. Hala gelmediyse güvenli moda girin ardından: Sorun gider-Gelişmiş seçenekler-Başlangıç onarma. Burada en üstte yazıyor düşük çözünürlükle başlat diye. Bu durumda sizden istenildiklerini yapmanız gerekiyor.

İşte bu durumda dediğim şey devreye giriyor. Biraz beklerseniz gelmesi lazım. Hala gelmediyse güvenli moda girin ardından: Sorun gider-gelişmiş seçenekler-başlangıç onarma. Burada en üstte yazıyor düşük çözünürlükle başlat diye. Bu durumda sizden istenildiklerini yapmanız gerekiyor.

Ama bende siyah ekranda kalıyor orası hocam siyah ekranda kalıyor diye de bir şeye ellemedim. Düşük çözünürlüklü video başlat falan demişti dedim fakat siyah ekranda kaldı beklememmi lazımdı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı