Güvenlik duvarını açamıyorum

GraLeiMet

Hectopat
Daha fazla  
Şu an sorun gidermeye basıyorum bir şey engelliyor. İnternete erisemiyorum. Son zamanlarda hiçbir şey yüklemedim. Güvenlik duvarı açılmıyor ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem dosyaların zarar görmüş. İlk başta Windows Defender ile offline scan yap. Tarama bitip zararlıları karantinaya aldıktan sonra sistemi yeniden başlat.

Sonrasında eğer yine internete erişemiyorsan başka bir cihaza Free Virus Removal Tool | Free Virus Scanner and Cleaner | Kaspersky indirip dosyayı bilgisayarına USB vb. herhangi bir aygıtla yolla. Daha sonrasında offline tarama gerçekleştir.

Artık internete erişebiliyorsan internetten Kaspersky'ın sitesinden Kaspersky Internet Security 30 günlük deneme programını indir. Kurulumdan sonra veritabanlarını güncelle, sistemi yeniden başlat.

Son olarak "Tam Tarama" yap.

Güvenlik duvarı açılmıyor ise ya sistem yapılandırmanda sorun var ya da sisteminde zararlı var.

Aşağıda dediklerimi sırasıyla yapın.

1- Rkill ile zararlıyı öncelikle inaktif edin.

2 - Temiz önyükleme yapın.

3 - İnaktif ettikten sonra internete erişebiliyorsan güncel bir IS kur erişemiyorsan aşağıdakileri indir rehberlere göre offline olarak taramanı yap.

Yukarıdakileri yaptıktan sonra aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

Kod:
net stop MpsSvc

ENTER

Kod:
net start MpsSvc

ENTER

Kod:
netsh advfirewall reset

ENTER

Kod:
 sfc /scannow

ENTER

Aşağıdaki aracı dediğim tiki kaldırıp uygulayın.

• Reset Windows Firewall Configuration

Çözüm işe yaramazsa imzamdan rapor 1 ve 3 paylaşın inceleyelim.

Güvenlik duvarı açılmıyor ise ya sistem yapılandırmanda sorun var ya da sisteminde zararlı var.

Aşağıda dediklerimi sırasıyla yapın.

1- Rkill ile zararlıyı öncelikle inaktif edin.

2 - Temiz önyükleme yapın.

3 - İnaktif ettikten sonra internete erişebiliyorsan güncel bir IS kur erişemiyorsan aşağıdakileri indir rehberlere göre offline olarak taramanı yap.

Yukarıdakileri yaptıktan sonra aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

Kod:
net stop MpsSvc

ENTER

Kod:
net start MpsSvc

ENTER

Kod:
netsh advfirewall reset

ENTER

Kod:
 sfc /scannow

ENTER

Aşağıdaki aracı dediğim tiki kaldırıp uygulayın.

• Reset Windows Firewall Configuration

Çözüm işe yaramazsa imzamdan rapor 1 ve 3 paylaşın inceleyelim.
Hocam bence güvenli moddan önce gerekli programları indirmeli. Zira internete bağlı virüsler var diye biliyorum. Güvenli Mod' a En Az moduyla girebilir. Yanlışım var ise düzeltin :).

Yeni konular

Geri
Yukarı