Güvenlik için Linux önerisi

621657

Centipat
Daha fazla  
Geçmişte Windows kullanıyordum hacklendi ve çok problem yaşadım şu an Linux Mint Xfce kullanıyorum sistemi daha güvenli hale getirmek için ne yapabilirim ya da farklı dağıtım önerir misiniz Nixos'ta güvenlik için ek özellikler var diye biliyorum konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Bu kadar kasılmaya gerek yok. Linux Mint de yeterince güvenli bir sistem. NixOS geçmek için teknik bilginiz yüksek olması gerek.

Bu kadar kasılmaya gerek yok. Linux Mint de yeterince güvenli bir sistem. Nixos geçmek için teknik bilginiz yüksek olması gerek.

Hocam, bu kadar kasmamın sebebi yüksek miktarda kripto param çalındı. :(
Bu olayı tekrar yaşamak istemem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzgün herhangi bir Linux dağıtımı zaten fazlasıyla güvenli ki eğer özellikle internette attığınız adımlara dikkat etmiyorsanız, şifreleriniz kolay tahmin edilebilirse ve birden fazla hesapta aynı/benzer şifreleri kullanıyorsanız dünyanın en güvenli işletim sistemi bile güvenli değildir.
Stuxnet olayına bir bakın derim.

Bu kadar kasılmaya gerek yok. Linux Mint de yeterince güvenli bir sistem. NixOS geçmek için teknik bilginiz yüksek olması gerek.

Normal Linux bilmek de yetmiyor. Kendine has bir yapısı var.

@621657, Linux sistemlere virüs bulaştırmak o kadar kolay iş değil. Özellikle bir uğraş sarf etmeniz gerek.

...eğer özellikle internette attığınız adımlara dikkat etmiyorsanız, şifreleriniz kolay tahmin edilebilirse ve birden fazla hesapta aynı/benzer şifreleri kullanıyorsanız...

Burada yazdığı gibi, internette kendinizi güvenceye almanız gerek. Her siteye balıklama atlamamalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı