Güvenlik kamerası önerisi

mahir23

Hectopat
İstanbul evim için güvenlik kamerası ihtiyacım var. Bir tanesini buldum ama bilmiyorum iyi mi kötü mü diye sizce olur mu dış taraf bahçe için bu kamera sistemi kayıt şekli nasıldır bilgisiniz var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240121_104015_com.flyersoft.moonreaderp.jpg
    Screenshot_20240121_104015_com.flyersoft.moonreaderp.jpg
    59,2 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_20240121_104626_com.qxl.Client.jpg
    Screenshot_20240121_104626_com.qxl.Client.jpg
    47,6 KB · Görüntüleme: 47
İstanbul evim için güvenlik kamerası ihtiyacım var. Bir tanesini buldum ama bilmiyorum iyi mi kötü mü diye sizce olur mu dış taraf bahçe için bu kamera sistemi kayıt şekli nasıldır bilgisiniz var mı?

TP-Link çok güzel ürünler üretiyor bildiğim kadarıyla. Bir göz atabilirsin.

Standart AHD kameralar ile yapabilirsiniz. Dış mekan oluyor zaten, gece görüşleri yeterli. Fiyatları uygun. 1000-2000 bandında ihtiyacınıza göre bir kayıt cihazı alırsınz. Kaç kamera takmak istiyorsanız ona göre tercih edebilirsiniz. 4, 8,16 diye gider. Ben hem kendi evime hem de babamın köydeki eve ve bahçeye bu şekilde sistem kurdum 4'er kameralı. Uzaktan izlenebiliyor ayrıca taktığınız HDD boyutuna göre kayıt yapabiliyor.

Sizin attığınız kamera zaten iç mekan diye geçiyor. Yukarıda yazdığım sistemde kamera kalitelerine çok takılmayın. Merdiven altı marka olmadığı sürece 500-600 TL'lik kameralar gayet güzel iş yapıyor. Gece-gündüz araçların plakasını rahat bir şekilde gösteriyorlar. Bu da zaten yeterli.

Bir farklı sistem de TP Link'in Tapo modelleri var. Hem iç hem de dış mekan şeklinde olanları var, onları inceleyebilirsiniz.

Tavfisyeniz hangi model olur hangi marka sizce para konusunda sıkıntı yok burada alamazsam yurt dışında aldıra bilirim en az 4 tane kamera takmam lazım ama her ihtimale karşı kayıt da olması lazım inan 1 haftadır bakıyorum sayısız kamera ve marka var.

Teşekkür ederim hepinize cevap için

@Sercan1096

Bunu bence yerel güvenlik kamera takan yerlerle görüşün.
Orası öyle ama bir araştırma yapmak lazım bir model seçip hiç olmasa parasal olarak da bilgi sahibi olmak lazım abartı bir fiyat farkı var genel olarak

Selam, eğer bahçe güvenliği için bir kamera düşünüyorsanız, benim de aldığım TP-Link VIGI C300HP modelini öneririm. Bu kamera, hem gece hem gündüz yüksek kalitede görüntü sağlıyor ve hava koşullarına dayanıklı bir yapıya sahip, bu yüzden dış mekan için ideal. Ayrıca, hareket algılama özelliği sayesinde sadece gerektiğinde kayıt yaparak depolama alanından tasarruf etmenizi sağlıyor. Benim en çok hoşuma giden özelliklerinden biri de uzaktan erişim imkanı; böylece evde olmasam bile cep telefonumdan dışarıyı izleyebiliyorum. Kalitesi ve kullanım kolaylığı açısından, VIGI C300HP'nin sizin de ihtiyaçlarınızı karşılayacağını düşünüyorum.

Selam, eğer bahçe güvenliği için bir kamera düşünüyorsanız, benim de aldığım TP-Link VIGI C300HP modelini öneririm. Bu kamera, hem gece hem gündüz yüksek kalitede görüntü sağlıyor ve hava koşullarına dayanıklı bir yapıya sahip, bu yüzden dış mekan için ideal. Ayrıca, hareket algılama özelliği sayesinde sadece gerektiğinde kayıt yaparak depolama alanından tasarruf etmenizi sağlıyor. Benim en çok hoşuma giden özelliklerinden biri de uzaktan erişim imkanı; böylece evde olmasam bile cep telefonumdan dışarıyı izleyebiliyorum. Kalitesi ve kullanım kolaylığı açısından, VIGI C300HP'nin sizin de ihtiyaçlarınızı karşılayacağını düşünüyorum.

Teşekkür ederim şimdi araştırıyorum ücreti de uygun fiyata ama kaç tane kamera takılıyor en az 5 6 tane takmam lazım uyar mı 6 tane kamera

Yeni konular

Geri
Yukarı