Güvercin sürekli bağırıyor

İsimyok08

Kilopat
Yer
İsimsiz Şehir
Arkadaşlar normalde bizim köyde hiç güvercin olmaz. Olduğunuda hiç görmedim. Sadece çarşıda birkaç tane oluyor. Daha düne kadar hiçbir şey yoktu. Birden sabah kalktığımda "ihğ ihğ" buna benzer bir ses vardı. Merak edip uyandım. Sese doğru yöneldim. Bir de baktım çatıdan bir güvercin kafasını çıkarmış bana bakıyor. Sizce neden hep bağırıyor. Bazen susuyor. Hiç olduğu yerden gitmiyor. İçeri Vb. girmiyor. Neden böyle. Yuva yapması Vb. sıkıntı değil. Her yerde meyve vb de var. Aç kalması mümkün değil gibi bir şey. Fakat hep bağırıyor. Kuşun fotoğrafı böyle. Bazen kafasını daha da çıkarıyor.

20200616_082446.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba umarım beni tanımışsınızdır. :) Güvercinler büyük ihtimalle çiftleşme dönemine giriyor.
"Güvercinlerde üreme şubat ve ağustos ayları arasında olmaktadır. Yani bu aylar arası güvercinlerin çiftleşme sezonudur."
Ayriyeten kaybolmuş olabilir. :( Eğer yolunu kaybettiyse kendini bulacak bir kuş arıyor olabilir.

Konuyu hortlatmışsınız :) Kuşa ekmek verecektim. Kedi fırsattı değerlendirip, çatıya girdi. Ve kuşa saldırdı. Kuş kaçmayı başardı tabiki de.

Köyde güvercin oluyor. Ama bizim mahallede genellikle. Karga, şahin (Çok değiller tabikide.), serçe gibi kuşlar oluyor.

Çiftleşme döneminde olabilir dediğiniz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı