Sultan papağan sürekli kendine bağırıyor

AexZeM

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı 1: NVIDIA GeForce GTX 1650
Ekran Kartı 2: Intel(R) UHD Graphics
İşlemci: Intel® Core™ i5-10200H
Ram: 16GB (8+8)
Depolama: 750GB (250+500)
Meslek
Öğrenci
Son bir yıldır olan bir bağırma şekli duyuyorum. Aynanın karşısına geçip kendine bağırıp, çığlık atıyor. Şimdi dersiniz ki aynalara yaklaştırmayın, evin her yeri ayna mübarek ayna olmayan oda yok aile evi kendi evimde değil yani o yüzden ayna kaldırması falan olmuyor. Kendisine agrasifliği nasıl geçirebiliriz? O kadar yüksek sesle bağırıyor ve çığlık atıyor ki sinirlerimiz bozuluyor.

Hocam çiftleşmek istiyor olabilir mi? Aynada gördüğünü başkası olarak görüp çıldırabiliyorlar bazıları.

Kendine bağırmıyor bir kere. Aynadaki yansımayı başka bir kuş varmış gibi algılıyor. Bu tür davranışları ise büyük çoğunlukla tek tutulan kuşlar yapar. Aynı halleri muhabbet kuşlarında ve normalde sürü halinde yaşayan kuşların çoğunda gözlemleyebilirsiniz.

Kendisine agresifliği nasıl geçirebiliriz?

Eş alarak.

O kadar yüksek sesle bağırıyor ve çığlık atıyor ki sinirlerimiz bozuluyor.

Sultan papağanları genel olarak yüksek ses çıkarıp bağırmakta. Bundan rahatsız oluyorsanız o zaman yanlış hayvanı seçmişsiniz demektir. Sessiz kuş türü arıyorsanız forpus papağanlarına bakın.

Son düzenleme:
Son bir yıldır olan bir bağırma şekli duyuyorum. Aynanın karşısına geçip kendine bağırıp, çığlık atıyor. Şimdi dersiniz ki aynalara yaklaştırmayın, evin her yeri ayna mübarek ayna olmayan oda yok aile evi kendi evimde değil yani o yüzden ayna kaldırması falan olmuyor. Kendisine agrasifliği nasıl geçirebiliriz? O kadar yüksek sesle bağırıyor ve çığlık atıyor ki sinirlerimiz bozuluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir ajansa yazırmayı dene 🤣
Şaka bi yana yalnızlıktan yapıyor olabilir.

Hocam çiftleşmek istiyor olabilir mi? Aynada gördüğünü başkası olarak görüp çıldırabiliyorlar bazıları.

Eşi 2 yıl önce vefat etti. Artık hayvanıma eş almak istemiyorum eş aldığım günden beri fazla agrasifleşti ısırmayan hayvan ısırmaya başladı bir daha asla eş almam.

Kendine bağırmıyor bir kere. Aynadaki yansımayı başka bir kuş varmış gibi algılıyor. Bu tür davranışları ise büyük çoğunlukla tek tutulan kuşlar yapar. Aynı halleri muhabbet kuşlarında ve normalde sürü halinde yaşayan kuşların çoğunda gözlemleyebilirsiniz.

Eş alarak.

Sultan papağanları genel olarak yüksek ses çıkarıp bağırmakta. Bundan rahatsız oluyorsanız o zaman yanlış hayvanı seçmişsiniz demektir. Sessiz kuş türü arıyorsanız forpus papağanlarına bakın.

Ben rahatsız olmuyorum ama ailem yaşlı olduğu için rahatsız oluyor. Doğrusu papağanı annem istemişti benim aklımda hiç böyle bir fikir yoktu aldık sonra istemediler ben bakıyorum ve ilgileniyorum şu an. 😀

Gözlerini kapatın.

O iş nasıl olacak hocam. :D

@AexZeM

Ses konusunda yapabileceğiniz pek bir şey yok maalesef. Günün her saatinde konser verebiliyorlar. Aileniz için forpus papağanı daha uygun olur. Genel olarak sesleri fazla çıkmıyor.

Sesleri ailem ve benim için konser, şarkı söylemeleri sıkıntı değil. Genel olarak kendine bakıp çıldırınca sıkıntı oluyor ben de o zaman alıp kafese koyuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı