Güz döneminde Dersten Kalmak

Havuz derslerinde ön koşul olmaz, hatta bölüm derslerinde bile genellikle böyle bir ön koşul olmaz. Ancak bazı mesleki derslerin giriş derslerinde başarısız olursan devam dersin alamayabilirsin.
Tabii bunlar üniversitelerin özerk olması sebebi ile farklılık gösteriyor. Öğrenci işlerinden ya da sorumlu hocandan bilgi alabilirsin.

Özel okullar Calculus 1 - 2 ve Fizik 1 - 2 derslerini ön koşullu koyabiliyorlar. Bölüm derslerinde de çok güzel ön koşullar olur hatta o dersten kalan kişiyi, okulu uzatmak ile karşı karşıya getirir. :D Ancak üniversiteden üniversiteye göre değişebiliyor tabii.

Bu arada Arel'in sitesine biraz bakayım dedim, böyle bir rezalet site tasarımı daha önce hiç görmemiştim. Hiçbir bilgiye ulaşamıyorsun dışarıdan.

Arkadaşların da dediği gibi danışmanına mesaj at ya da ders seçimlerini bekle. Eğer Fizik 2'yi de alamazsan sorun değil, yaz okulunda alıp geçersin.

Bizde neredeyse hepsi ön koşullu :(

Bu ne böyle, Allah sabır versin. :( Ön koşul saçmalıktan başka bir şey değil bence. Şu programda bir iki dersten kalsan bir senen gider, tüm düzenin bozulur.

Hoş benim de az uykum kaçmamıştı zamanında... :D Atlattık neyse ki.

Bu ne böyle, Allah sabır versin. :( Ön koşul saçmalıktan başka bir şey değil bence. Şu programda bir iki dersten kalsan bir senen gider, tüm düzenin bozulur.
Aynen öyle oldu zaten abi, yaz okulu falan filan halledebilirsem uzatmamaya çalışacağım da zor. 1-2 ders 5. seneye kalacak gibi.

Geri
Yukarı