Güz döneminde kaldığım dersleri 2.sınıfta tekrar aldım

Yigidimm1907

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2022-23 güz yarıyılında 6 dersten kalmışım.Bahar yarıyılında güz yarıyılında kaldığım derslerin hiçbirini almamışım bahar yarıyılında geçemeyeceğim dersleri düzeltmişim seçmeli 1 dersten kalmışım sadece.Şimdi ben zorunlu staj da yaptım 1 ay.22-23 güz yarıyılı notum 1.45 ama bahar yarıyılı 2.34.Şimdi ben harç da yatırdım ama ders seçme ekranında 22 23 güzde kaldığım dersler seçebildim ikinci sınıfın dersleri seçemedim.Bugün temsilci sende niye o dersler yok dilekçe ver dedi.Bilgilerime bidaha bakayım dedim danışmanın altında sınıf yazıyor orda 1.sınıf yazıyor.Şimdi ben sınıfta mı kaldım yoksa 2 ye mi geçtim?2.sınıfın derslerine giremiycek miyim güzde kaldığım dersleri nasıl alıcam?Dersleri alamadım diye dilekçe vermeye gideyim mi? kafam çok karıştı ben neyim şuan bilgili biri anlatabilir mi?

Sınıflar genel olarak güncellenmemiş. Ben 3.sınıda geçtim ama hala 2.sınıf gösteriyor.Bir de üniversitede kredi sınırı vardır eğer alttan dersiniz çok ise güncel derslerinizi seçemezsiniz alttakileri almak zorunda kalırsınız.

Güz döneminde kaldığın dersler varsa onu sadece diğer yılın güz döneminde alabiliyorsun zaten. Tabi bu normal ana dersin ise geçerli. Seçmeli dersleri hem önceki senenin güz döneminden, hem de bahar döneminden alabiliyorsun. Tabi seçmeli ders boşluğun var ise.

Güz derslerinin hepsinden mi kaldın? Öyleyse onların hepsini alman zorunlu tutulmuş herhalde 2. sınıf derslerini alamıyorsun. Yine de gidip danışmanına söyle de normal olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar 2022-23 güz yarıyılında 6 dersten kalmışım.Bahar yarıyılında güz yarıyılında kaldığım derslerin hiçbirini almamışım bahar yarıyılında geçemeyeceğim dersleri düzeltmişim seçmeli 1 dersten kalmışım sadece.Şimdi ben zorunlu staj da yaptım 1 ay.22-23 güz yarıyılı notum 1.45 ama bahar yarıyılı 2.34.Şimdi ben harç da yatırdım ama ders seçme ekranında 22 23 güzde kaldığım dersler seçebildim ikinci sınıfın dersleri seçemedim.Bugün temsilci sende niye o dersler yok dilekçe ver dedi.Bilgilerime bidaha bakayım dedim danışmanın altında sınıf yazıyor orda 1.sınıf yazıyor.Şimdi ben sınıfta mı kaldım yoksa 2 ye mi geçtim?2.sınıfın derslerine giremiycek miyim güzde kaldığım dersleri nasıl alıcam?Dersleri alamadım diye dilekçe vermeye gideyim mi? kafam çok karıştı ben neyim şuan bilgili biri anlatabilir mi?
Sınıf grubuna da sordum herkesde 1.sınıf yazıyormuş.Şimdi ben dilekçe vericem o zaman 2.sınıf derslerini almak için.İlk sene kaldığım dersleri ne zaman görüp geçicem ben o zaman? kafam çok allak bullak oldu bilen yardım etsin.

Güz derslerinin hepsinden mi kaldın? Öyleyse onların hepsini alman zorunlu tutulmuş herhalde 2. sınıf derslerini alamıyorsun. Yine de gidip danışmanına söyle de normal olduğunu düşünüyorum.
Hocam attığım fotodaki en alttaki bu senenin seçmeli dersleri onun dışında ilk sene geri kalan hepsinden kalmışım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-10-05-13-52-18-190_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2023-10-05-13-52-18-190_com.android.chrome-edit.jpg
    82,4 KB · Görüntüleme: 38
Hangi bölüm okuyorsun bilmiyorum ama bizde kademeli gidiyordu dersler. Örneğin bir anatomini geçemeden gelecek sene dahiliye alamıyordun. Anatomi hepsinin içinde temel olduğu için kaldığın takdirde ilk önce sistem onu veriyordu. O yüzden okulu geç bitirenler oldu. Belki bu şekilde bir durum vardır.

Hocam attığım fotodaki en alttaki bu senenin seçmeli dersleri onun dışında ilk sene geri kalan hepsinden kalmışım.
2. sınıf derslerini alamayacaksın gibi görünüyor önce 1. sınıfı vermen gerek. Muhtemelen çapraz gitmek zorunda kalacaksın yani geçen bahar 1 sınıf 2. dönem derslerini vermişsin ama bu güz 1. sınıf 1. dönemi vereceksin. Öbür bahar 2. sınıf 2. dönem dersleri açılır gibi.

Hangi bölüm okuyorsun bilmiyorum ama bizde kademeli gidiyordu dersler. Örneğin bir anatomini geçemeden gelecek sene dahiliye alamıyordun. Anatomi hepsinin içinde temel olduğu için kaldığın takdirde ilk önce sistem onu veriyordu. O yüzden okulu geç bitirenler oldu. Belki bu şekilde bir durum vardır.
Bölüm bankacılık ve sigortacılık.İşletme finansmanı halkla ilişkiler gibi dersler var ama hiçbirini seçemiyorum ilk sene kaldığım dersler bide bu senenin seçmeli dersleri var.Ben 2.sınıfın derslerini görmeye gitmeyeyim mi yani? kaldığım dersleri nasıl görücem?

2. sınıf derslerini alamayacaksın gibi görünüyor önce 1. sınıfı vermen gerek. Muhtemelen çapraz gitmek zorunda kalacaksın yani geçen bahar 1 sınıf 2. dönem derslerini vermişsin ama bu güz 1. sınıf 1. dönemi vereceksin. Öbür bahar 2. sınıf 2. dönem dersleri açılır gibi.
Şimdi lise okur gibi düşünelim.İlk dönem dersleri sorumluluk ders olsun.Ben bundan kaldım ama 1 sınıfın 2.yarısında bu kaldığım dersleri almamışım başka dersler almışım onda da 1 dersten kalmışım.Hâlâ 1.sınıf yazıyor.(ama 2 ye geçtim heralde)Şimdi ben bu sene gittim okula 2.sınıfın derslerini gördüm değil mi? Vize final geldi ben neyin sınavına giricem?Hiç ders kalmadan geçenler bu senenin dersini de bitirdi diyelim üniyi bitirdiler diploma aldılar.(2 yıllık okuyorum)Ben 1 sınıf daha mı okuycam bu kaldığım dersleri almak için?

Son düzenleme:
Bölüm bankacılık ve sigortacılık.İşletme finansmanı halkla ilişkiler gibi dersler var ama hiçbirini seçemiyorum ilk sene kaldığım dersler bide bu senenin seçmeli dersleri var.Ben 2.sınıfın derslerini görmeye gitmeyeyim mi yani? kaldığım dersleri nasıl görücem?
Mantıken iki derste de bulunamayacağın için vermez. Büyük ihtimal çoğu çakışıyordur. En fazla çakışmayanları alabilirsin. Yaz döneminde tamamlaman lazım. Bu şekilde giderse uzar okul.

Şimdi lise okur gibi düşünelim. İlk dönem dersleri sorumluluk ders olsun. Ben bundan kaldım ama 1 sınıfın 2.yarısında bu kaldığım dersleri almamışım başka dersler almışım onda da 1 dersten kalmışım. Hâlâ 1.sınıf yazıyor.(ama 2'ye geçtim herhalde)Şimdi ben bu sene gittim okula 2.sınıfın derslerini gördüm değil mi? Vize final geldi ben neyin sınavına gireceğim? Hiç ders kalmadan geçenler bu senenin dersini de bitirdi diyelim üniyi bitirdiler diploma aldılar.(2 yıllık okuyorum)Ben 1 sınıf daha mı okuycam bu kaldığım dersleri almak için?
Lise okur gibi düşünme. Senin okul muhtemelen şöyle ilerleyecek:

2022-2023
1. sınıf 1. dönem (tüm derslerden kaldın)
1. sınıf 2. dönem (dersleri verdin)
2023-2024
1. sınıf 1. dönem
2. sınıf 2. dönem
2024-2025
2. sınıf 1. dönem
3. sınıf 2. dönem
2025-2026
3. sınıf 1. dönem
4. sınıf 2. dönem
2026-2027
4. sınıf 1. dönem (bu bitince mezun)