Güzel Bir Anı Zehir Eden Sorumluluklar

166307

Kilopat
Makaleler
1
Sizin de hiç gülüp eğlendiğiniz bir zamanda aklınıza sorumluluklarınız gelip keyfinizi size zehir eden bir an oldu mu? Zira ben ne zaman oyun oynayacak olsam veya eğlenecek olsam aklıma hep 2 sene sonra gireceğim üniversite sınavı geliyor. Kendimi anı yaşamaya veremiyorum bir türlü.

Aklıma gelen değil de, gitar çalarken annemin çöpleri at demesi çok koyuyor.

Sizin de hiç gülüp eğlendiğiniz bir zamanda aklınıza sorumluluklarınız gelip keyfinizi size zehir eden bir an oldu mu? Zira ben ne zaman oyun oynayacak olsam veya eğlenecek olsam aklıma hep 2 sene sonra gireceğim üniversite sınavı geliyor. Kendimi anı yaşamaya veremiyorum bir türlü.

Senin adına sevindim endişe duyman güzel. Fakat bu endişeyi de irdelemen lazım acaba endişe duyduğum konuda özellikle üniversite sınavı gibi bir konuda 2 sene sonra girdiğimde yeterli miyim diye. 2 sene önceden de olsa bol bol çalışmanı söylüyorum. Sınavlar eskisi gibi değil eğitimler internetten verilmeye başlamasıyla daha da zorlaştılar. Başarılar dilerim.

Senin adına sevindim endişe duyman güzel. Fakat bu endişeyi de irdelemen lazım acaba endişe duyduğum konuda özellikle üniversite sınavı gibi bir konuda 2 sene sonra girdiğimde yeterli miyim diye. 2 sene önceden de olsa bol bol çalışmanı söylüyorum. Sınavlar eskisi gibi değil eğitimler internetten verilmeye başlamasıyla daha da zorlaştılar. Başarılar dilerim.
Her dersten -TYT için konuşuyorum- iyi bir temelim var. Fen lisesi öğrencisiyim ve iyi öğretmenlere denk geldim. Kendimi bu açıdan bakınca rahat hissediyorum ama şöyle de bir gerçek var: 2000 sonrası okutulan gençlerin bir çoğu sadece okul okudu. Yani bizim durumumuzdaki gençler hiçbir iş öğrenerek büyümedi ve akademik olarak bir başarıya ulaşamazsak hayat bizim için gerçekten zor. Buradan bakınca da kendimi çok çaresiz hissedip tadımı kaçırıyorum.

1. Yemek yerken telefon çalması.
  2. Telefonla göz göze gelmek.
  3. Arayan kişinin değerli biri olması.
  4. Ellerin yağlı olduğu akla gelmesi.
  5. Çalmaya devam eden telefon. Gerilim yükseliyor.
  6. Açsam mı açmasam mı hissi.

Sonuç olarak iyi tarafıma gelirse açıp telefon masadayken konuşuyorum, bazen de salla gitsin diyebiliyorum.

1. Yemek yerken telefon çalması.
  2. Telefonla göz göze gelmek.
  3. Arayan kişinin değerli biri olması.
  4. Ellerin yağlı olduğu akla gelmesi.
  5. Çalmaya devam eden telefon. Gerilim yükseliyor.
  6. Açsam mı açmasam mı hissi.

Sonuç olarak iyi tarafıma gelirse açıp telefon masadayken konuşuyorum, bazen de salla gitsin diyebiliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı