Çözüldü gulrsgdd.app.link virüslü müdür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

0tac

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, biliyorsunuz ki can sıkıcı bir olay yaşandı.

Screenshot_20220927-183300_Twitter.jpg

Bu olay etiketlerine bakarken şu videoya rastladım. Sansürsüz halini izlemeye tabii meraklı değilim ama bu videonun sansürsüz olarak paylaşılamayacağını bildiğim için bu videoyu linki görmeden normal Twitter videosu sanıp açtım. Site olduğunu yönlendirildikten sonra anladım ve hemen çıktım. Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yaptım bir sonuç çıkmadı. Virüs bulaşmış olabilir mi? Link App. Link ile bitiyor.

Çözüm
Linki görmedim. Normal Twitter videosu sandım o an.

Linle tekrar tıklayıp bağlantıyı kopyalamaya korktum. Uzantılar olmadan başlıktaki gibi yazdım bağlantıyı temiz. Bir sorun çıkma ihtimali var mı trojan virüs v.b?

Hala daha olabilir. Dediğiniz gibi bir siteye yönlendirilmişseniz o site temiz gözüküp yönlendirildiğiniz siteden bulaşabilir.

Taramalar temiz demiştiniz. Kaspersky veya ESET kullanmaya devam edin. Bir sorun çıkarsa bulunur.
Güvenlik yaması derken? Telefon güncellemelerini aylardır yapmıyorum yazanlarda söyledikleri çok önemli gibi durmuyor ve güncelleme aldıkça bir yavaşlama ve şarj bitişi oluyor.

Hocam güncelleme içeriğinde güvenlik ile ilgili bir şey demiyorsa güncelleme yapmanıza gerek yok. Günde bir taramanızı yapın gerisini düşünmenize gerek yok. Yönlendirdiği linkler de temiz zaten büyük ihtimalle reklam gibi bir amaçla atmış o Tweet'i o kişi. Kafanıza takmayı gerektirecek bir durum yok.

Hocam güncelleme içeriğinde güvenlik ile ilgili bir şey demiyorsa güncelleme yapmanıza gerek yok. Günde bir taramanızı yapın gerisini düşünmenize gerek yok. Yönlendirdiği linkler de temiz zaten büyük ihtimalle reklam gibi bir amaçla atmış o Tweet'i o kişi. Kafanıza takmayı gerektirecek bir durum yok.
Biraz kaydırdım herkes aynı mesaj aynı video kapağı ile farklı bağlantılar ile bir sürü Tweet atmış bir düşündüm bende, ben garanti olsun diye 1 aylık almayı düşünüyorum üyelik tekrar teşekkürler.

Biraz kaydırdım herkes aynı mesaj aynı video kapağı ile farklı bağlantılar ile bir sürü tweet atmış bir düşündüm bende, ben garanti olsun diye 1 aylık almayı düşünüyorum üyelik tekrar teşekkürler.

Rica ederim. Mesajım sorununuzu çözdüyse mesajımı çözüm olarak raporlayabilirsiniz. İyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı