Gunluk kullanici icin Linux onerisi

Zaten LTSB var. Sorun yuksek ram kullanimi falan degil, sorun Windowsun kendisi. Tanri saniyor sanirim kendisini. Soyle aciklayayim: dizustu bilgisayarimin bataryasi yok ve prize takili kullanmak zorundayim. Fakat cok sahane bir sistem olan Windows cihazimin sarji az diye pcyi zirt pirt kapatip duruyor. Hangi ayari cekersem cekeyim olmadi, sistem sorunlu. Hadi her seyi gectim yahu prizde cihaz. Neden kapatiyor anlamadim ki?
Gayet basit hocam işte. Şarj kullanımın, şarj dolumundan daha fazla olduğu için böyle yapıyor.

Tam aradığın özelliklere sahip bir şey var WSL. Windows saçmalıklarından bıktın mı boş ver Linux'u Linux'un daha iyi olduğu nereden çıktı ve sadece web de gezmek ve PDF okumak isteyen birisi neden gidip onca uğraş içerisine girip işletim sistemi değiştirmek ile uğraşsın ki?

WSL tam aradığın özelliklere sahip değil ama illa bir deneyimim olsun dersen aklında bir fikir oluşmasına yardım edebilir.

Son düzenleme:
Gayet basit hocam işte. Şarj kullanımın, şarj dolumundan daha fazla olduğu için böyle yapıyor.
Eski isletim sisteminde boyle bir sorun yoktu (ben bu cihazi bataryasi bitmis bir sekilde 3 yildir kullaniyorum) Format attiktan sonra oldu. Duzeltemiyorum ne yaparsam yapayim.

Tam aradığın özelliklere sahip bir şey var WSL. Windows saçmalıklarından bıktın mı boş ver Linux'u Linux'un daha iyi olduğu nereden çıktı ve sadece web de gezmek ve PDF okumak isteyen birisi neden gidip onca uğraş içerisine girip işletim sistemi değiştirmek ile uğraşsın ki?

WSL tam aradığın özelliklere sahip değil ama illa bir deneyimim olsun dersen aklında bir fikir oluşmasına yardım edebilir.
Yok. Windows yok bu saatten sonra. Bilgisayari kullanmam gerekirse. Biktim hocam 3 yildir sinir stres sahibi yapti beni.

Yok. Windows yok bu saatten sonra. Bilgisayari kullanmam gerekirse. Biktim hocam 3 yıldır sinir stres sahibi yapti beni.

Tercih yapmak senindir kendi tavsiyemde bulunayım.
Fedoranınn plasma spinini kullanman olacaktır. Biraz daha ileride Fedora kinoite kullanabilirsin. Araştırır iken Fedora silverblue diye aratabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı