Gurbette lise okumak

FatihCh

Hectopat
İyi günler arkadaşlar; ben LGS öğrencisiyim, netlerim 87-88-89-90 arası değişiyor. Hedefim GSL, Kabataş ya da İEL ama ben Konya'da yaşıyorum. İstanbul'da yakın akrabam yok. Bir yandan gitmek istiyorum bir yandan daha yaşım küçük gurbet zor geliyor. Gurbette lise okuyan var mı, bana tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkür ederim...

Son düzenleyen: Moderatör:
İl dışı gurbet demek için zor. Konyadan hiç çıkmadın sanırım, oralar sana kültür olarak da çok uzak geldiği için böyle hissediyorsun. Fakat bu yaşında, yardıma muhtaç da değilsin sanırım, kimse başkasının çocuğuna bakmaz. Ailen taşınmayacaksa, yurda verecek paranız da yoksa zorlama şansını, boşa hayal de kurma.

İyi günler arkadaşlar; ben LGS öğrencisiyim, netlerim 87-88-89-90 arası değişiyor. Hedefim GSL, Kabataş ya da İEL ama ben Konya'da yaşıyorum. İstanbul'da yakın akrabam yok. Bir yandan gitmek istiyorum bir yandan daha yaşım küçük gurbet zor geliyor. Gurbette lise okuyan var mı, bana tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkür ederim...
Maddiyat olduktan sonra sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum.

İyi günler arkadaşlar; ben LGS öğrencisiyim, netlerim 87-88-89-90 arası değişiyor. Hedefim gsl, kabataş ya da iel ama ben Konya'da yaşıyorum. İstanbul'da yakın akrabam yok. Bir yandan gitmek istiyorum bir yandan daha yaşım küçük gurbet zor geliyor. Gurbette lise okuyan var mı, bana tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkür ederim...

Kanka meram fene git.

Şehir dışında liseyi tavsiye etmem. Şehrindeki en iyi liseyi kazan. Başka şehir lise zamanında sıkıntılı ve zor oluyor. Herkes bunu kaldıramaz. Tabii psikolojiniz iyi güçlü değilse

İl dışı gurbet demek için zor. Konyadan hiç çıkmadın sanırım, oralar sana kültür olarak da çok uzak geldiği için böyle hissediyorsun. Fakat bu yaşında, yardıma muhtaç da değilsin sanırım, kimse başkasının çocuğuna bakmaz. Ailen taşınmayacaksa, yurda verecek paranız da yoksa zorlama şansını, boşa hayal de kurma.
Allah'a şükür maddiyatımız iyi. Burs almayı da düşünüyorum 860₺ iyi para.

Geri
Yukarı