GX70 performans zayıflığı ve fps düşmeleri

solidgear

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar. Gx70 kullanıcısıyım ve hem kullanıcılarımdan farklı olarak oldukça düşük sorunlar yaşıyorum. Crysis ultra ayarlarda oynayıp 30fps elde eden en dusuk 25 fps ile rahatça oynandığını gördüm. Fakat benim fps 12-13'lerde. FAR cry 3 de rahatlıkla 30-35 hatta 45 fpslere kadar çalıştığını ve akıcı bir biçimde oynandığını gördüm. Fakat bende bu olmuyor. Oldukça diplere vuruyorum.

Bios sürümünü de güncelleyemedim. Geri kalan her şeyi yaptım. Ama hiç bir şeyi başaramadım. Performans hala ölü durumda.
Ayrıca daha güçlü bir işlemci almak istersem ne alabilirim?
Süper raid ssd yapabilir miyim?

Tecrübelerinize ve bilginize sığınarak yardımlarını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar. Gx70 kullanıcısıyım ve hem kullanıcılarımdan farklı olarak oldukça düşük sorunlar yaşıyorum. Crysis ultra ayarlarda oynayıp 30fps elde eden en dusuk 25 fps ile rahatça oynandığını gördüm. Fakat benim fps 12-13'lerde. FAR cry 3 de rahatlıkla 30-35 hatta 45 fpslere kadar çalıştığını ve akıcı bir biçimde oynandığını gördüm. Fakat bende bu olmuyor. Oldukça diplere vuruyorum.
Bios sürümünü de güncelleyemedim. Geri kalan her şeyi yaptım. Ama hiç bir şeyi başaramadım. Performans hala ölü durumda.
Ayrıca daha güçlü bir işlemci almak istersem ne alabilirim?
Süper raid ssd yapabilir miyim?

Tecrübelerinize ve bilginize sığınarak yardımlarını bekliyorum.
Öncelikle biosunuzu güncelleyin.

Bilgisayarın ekran kartı sürücüsünü yeniden kurun.

- - - Güncellendi - - -

İşlemci konusunda almanı tavsiye etmem. Soğutma yetersiz kalabilir ve eğer soğutmayı hallederim diyorsan woltaj değerlerine bak. Güç kaynağı yetmeli. İşlemci değiştirilebilir mi teknik servise sor.

- - - Güncellendi - - -

Biosu güncellemeyi denedim fakat başarısız oldum. Açıklayabilirseniz sevinirim.

- - - Güncellendi - - -

Recep, kullandığım işletim sistemi Windows 8.1 tüm güncelleştirmeler tam. Fakat dedğim gibi FPS tamamında düşük. Hani desem ki adamlarınki de olmuyor desem tamam. Ama bir tek benim pc de bu fps sorunu olduğunu gördüm biraz araştırınca.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı