GXT 1660 Ti sistemde donmalar oluyor

neojun

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi Sosyaller, yaklaşık 2-3 aydır ne yapsam sorunu çözemediğim için çaresiz bir şekilde buraya yazıyorum.

Aslında birden fazla sorunum var:
1. bilgisayarı açıyorum. 165Hz monitörüm var ama fare o kadar yavaş ki anlatamam. Durmadan takılıyor, arada bir düzeliyor. Anlam veremiyorum.
2. Az önce fark ettim FIFA23 girdim ve CPU kullanımı oyun içi %80'lerde idi. GPU kullanmıyordu bile, sanırım diğer oyunlarda da aynısını yapıyor. Çünkü takılmalar FPS droplar havada uçuşuyor bilgisayarda.
3. Komple format attım ve düzelir dedim ama bu sefer tarayıcıda gezerken bile arada donmalar oluyor.

Çözüm olarak eğer buradan da bir sonuç alamazsam sanırım parça parça satıp kredi çekip hazır sistem alacağım. Yalvarmak istemiyorum ama umarım şu kardeşinize bir çözüm bulursunuz.

Sistem:
Anakart: ASUS Prime B450MPLUs.
Ekran kartı: 1660 Ti.
İşlemci: 3600XT R5.
RAM: 8x8 16 GB 2400MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
NVIDIA sürücüleri yokken bu durum var mı? Ek olarak, şurada bu durumun monitörü bağladığınız kablonun gevşek olmasından/takılmasından yaşandığı söyleniyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca, monitörünüzün modeli nedir? Genellikle monitörler için de sürücüler bulunuyor.

Bence gereksiz çünkü ben mining için aldığım ryzen 1200 ve 1060 ekran kartı ile mükemmel bir şekilde drop yemeden hatasız sorunsuz oyun oynuyorum.

RAM'de sıkıntı yapıyor olabilir hocam. Ama ben yine de sıcaklıktan dolayı olduğunu düşünüyorum.

Peki oyunda sıcaklık yüzünden yapıyor diyelim bilgisayarın takılmaları falan onlar neden yapıyor olabilir?

NVIDIA sürücüleri yokken bu durum var mı? Ek olarak, şurada bu durumun monitörü bağladığınız kablonun gevşek olmasından/takılmasından yaşandığı söyleniyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ayrıca, monitörünüzün modeli nedir? Genellikle monitörler için de sürücüler bulunuyor.

MSI 27" Optix G27C7​

Bende bu zamana kadar hatasız oynuyordum ama bahtsız bedevi çıktım.

Şuradan ilgili sürücüyü indirin ve kurun:

Kurulumu yapmayı bilmiyorsanız:

Evet şu an ilk izlenimler şöyle ben bilgisayarı reslediğimde açtığımda mouse takılmaları hemen yapardı deneyeyim dedim takılmalar yok oldu ama sanki arada bir yapıyor gibi de 30dk ya falan çözmüş olurum sanırım.
Farklı bir konu ise şu çok alakasız değil aslında Steam'de GPU kullanımı için bir kod falan biliyor musunuz (high) adlı bir kod oyunlara öyle girmeyi bir denesem özellikle FIFA'ya.

Bir ekleme yapmak istiyorum Mouse'da hala takılmalar oluyor maalesef :( ekran kartını komple kaldırıp deneyeceğim Windows 11 kullanıyorum 10a geçeceğim artık olmazsa da son çare satacağım :(

Evet şu an ilk izlenimler şöyle ben bilgisayarı reslediğimde açtığımda mouse takılmaları hemen yapardı deneyeyim dedim takılmalar yok oldu ama sanki arada bir yapıyor gibi de 30dk ya falan çözmüş olurum sanırım.

Bir ekleme yapmak istiyorum Mouse'da hala takılmalar oluyor maalesef :( ekran kartını komple kaldırıp deneyeceğim Windows 11 kullanıyorum 10a geçeceğim artık olmazsa da son çare satacağım :(
Umarım sorununuz çözülmüştür. Aklıma gelmişken, kullandığınız fare veya klavyeyi yüksek rapor hızları ile (polling rate) kullanıyorsanız CPU bu durum altında eziliyor olabilir, CPU'nun ne kadar güçlü olduğu yüksek polling rate değerlerinde çoğu zaman önemsizdir.

Farklı bir konu ise şu çok alakasız değil aslında Steam'de GPU kullanımı için bir kod falan biliyor musunuz (high) adlı bir kod oyunlara öyle girmeyi bir denesem özellikle FIFA'ya.
Bu konuda bilgim yok maalesef.

@neojun Son durum nedir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı