GXT 1660 Ti sistemde donmalar oluyor

neojun

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi Sosyaller, yaklaşık 2-3 aydır ne yapsam sorunu çözemediğim için çaresiz bir şekilde buraya yazıyorum.

Aslında birden fazla sorunum var:
1. bilgisayarı açıyorum. 165Hz monitörüm var ama fare o kadar yavaş ki anlatamam. Durmadan takılıyor, arada bir düzeliyor. Anlam veremiyorum.
2. Az önce fark ettim FIFA23 girdim ve CPU kullanımı oyun içi %80'lerde idi. GPU kullanmıyordu bile, sanırım diğer oyunlarda da aynısını yapıyor. Çünkü takılmalar FPS droplar havada uçuşuyor bilgisayarda.
3. Komple format attım ve düzelir dedim ama bu sefer tarayıcıda gezerken bile arada donmalar oluyor.

Çözüm olarak eğer buradan da bir sonuç alamazsam sanırım parça parça satıp kredi çekip hazır sistem alacağım. Yalvarmak istemiyorum ama umarım şu kardeşinize bir çözüm bulursunuz.

Sistem:
Anakart: ASUS Prime B450MPLUs.
Ekran kartı: 1660 Ti.
İşlemci: 3600XT R5.
RAM: 8x8 16 GB 2400MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Umarım sorununuz çözülmüştür. Aklıma gelmişken, kullandığınız fare veya klavyeyi yüksek rapor hızları ile (polling Rate) kullanıyorsanız CPU bu durum altında eziliyor olabilir, CPU'nun ne kadar güçlü olduğu yüksek polling Rate değerlerinde çoğu zaman önemsizdir.

Bu konuda bilgim yok maalesef.

@neojun son durum nedir?

Bugün kredi çektim öyle söyleyeyim hiçbiri işe yaramadı zaten yükseltmekte istiyordum bugüne nasipmiş her şey için çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı