H. Disk frenli kron XC100 vs v frenli kron XC150

KiliseHocası

Kilopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar. Sorum başlıktaki gibidir. Hangisini önerirsiniz? Bisikletle genelde şehir içinde olmak üzere haftada bir ya da 2 haftada bir de Aydos Dağı civarlarında arazide sürmeyi planlıyorum. Tavsiye ve önerilerinize açığım.

Hidrolik disk öneririm. Sadece yokuş aşağı inerken disk ısınıp performansı bir miktar düşecektir. Ön frene hafifçe basabiliyorsanız çakıllı, topraklı yollarda yokuş aşağı inerken kullanabilirsiniz. Alıştıktan sonra ben tehlikeli de olsa ön freni bolca kullanıyordum.

Hidrolik disk öneririm. Sadece yokuş aşağı inerken disk ısınıp performansı bir miktar düşecektir. Ön frene hafifçe basabiliyorsanız çakıllı, topraklı yollarda yokuş aşağı inerken kullanabilirsiniz. Alıştıktan sonra ben tehlikeli de olsa ön freni bolca kullanıyordum.
XC100 ün maşası kilitlenmiyor galiba. Peki kilitlenmeyen maşalı bir model almak sizce ilerde pişmanlık yaratır mı? Benim de gönlüm h. diskli xc100 den yana fakat maşa olayı aklıma takıldı.

XC 450 kullanıcısıyım, tek teker yaparken maşayı kilitli unutup bozmuştum. Pişmanım bu yüzden. Düz asfaltta giderken kilitlemek işe yarıyor sadece. Pek tavsiye etmiyorum.

XC 450 kullanıcısıyım, tek teker yaparken maşayı kilitli unutup bozmuştum. Pişmanım bu yüzden. Düz asfaltta giderken kilitlemek işe yarıyor sadece. Pek tavsiye etmiyorum.
Çok teşekkür ediyorum aklımdaki soruları cevapladınız. En kısa zamanda h. diskli XC100 alacağım.

Benim bisikletim de maşa kitleme var bazen 10 km+ yol yapıyorum düz asfaltta bir kere bile kitlemeye gerek duymadım ayrıca hidrolik fren daha güvenli

Benim bisikletim de maşa kitleme var bazen 10 km+ yol yapıyorum düz asfaltta bir kere bile kitlemeye gerek duymadım ayrıca hidrolik fren daha güvenli
Gözü kapalı xc100 alıyorum o zaman v frenden illallah ettim şimdiye kadar zaten. Daha bugün bile dağdan inerken frenin v kısmı kırıldı frene basmaktan dağın yarısından itibaren sadece ön frenle indim.

Geri
Yukarı