Kron XC150 vs TX150

Affansen

Hectopat
Makaleler
1
İkinci el bakarken denk geldim. Normalde XC150 kafama yatmıştı babam TX150 gördü. Şehir bisikletiymiş bu. XC dağ bisikleti sınıfındaymış galiba. Size hangisi daha uygun olur? Bu arada XC 27.5 Jant TX 28 jant galiba. Boyum 165 üstü.
  • Büyük bir park. Yolu var yani. Mor ve yumuşak gibi duran betonlardan var.
  • Yazları yazlığa gittiğimizde çakılda ve deniz kenarında. Deniz kenarının yine güzel bir bisiklet yolu var.
  • Asfalt.

Size hangisi uygun olur? TX150 1300TL bandında idi. XC 1500 bulmuştuk bir ilanda. Hidrolik disk fren tercihimdir. :)

Bu fiyat bandında bu tasarımlara benzer disk frenli ikinci el önerilere açığım. :)
@ableben
@BilgisayarKurdu

Son düzenleme:
XC150 uygundur hocam aslında. Her zaman bisikleti şehirde kullanamazsınız sonuçta. Kalın lastikli oldukları için yol tutuşu daha iyi XC150'nin. Şehir bisikletleri hafiftir diye sevilir genelde. Bu bütçede güvenilir markadır Kron. 5. viteste 2'de gitmek kadar rahat bir şey olmaz deniz kenarında. Önerebilecek pek bir model olduğunu düşünmüyorum. Kron işi biliyor. Çakılda kullanacaksanız şehir bisikleti kötü bir performans verebilir. :)

XC150 uygundur hocam aslında. Her zaman bisikleti şehirde kullanamazsınız sonuçta. Kalın lastikli oldukları için yol tutuşu daha iyi XC150'nin. Şehir bisikletleri hafiftir diye sevilir genelde. Bu bütçede güvenilir markadır Kron. 5. viteste 2'de gitmek kadar rahat bir şey olmaz deniz kenarında. Önerebilecek pek bir model olduğunu düşünmüyorum. Kron işi biliyor. Çakılda kullanacaksanız şehir bisikleti kötü bir performans verebilir. :)
Şu an TX150'ye yönelmiş bulunuyorum. Fiyatı da uygun. Decathlon'un bir yazısını okuyunca kafama yattı.
Lastik değiştirilir bence. İlk başta bende XC150'yi çok sevmiştim ama F/P olarak bu gibi geldi. Fiyat 1350TL yazılmış. Pazarlıkla... Yine de fikirlerinize açığım. :)

Daha çok şehir tarzı tercih ettiğinize ve fiyatının uygun olduğuna da bakarsak gayet güzel bir tercih olacaktır TX. Şehir bisikletleri pek tarzım değil açıkçası. Çok zor yollara çıktım bisikletle ve XC150 beni hiç üzmedi. Aslında ikisi aynı fiyata geliyor ama yanındaki ekipmanlar fiyatı şişirmiş sanırım. Biraz ince lastikli oldukları için çakıllı veya taşlı yollarda sorun çıkarabilir sadece.

Daha çok şehir tarzı tercih ettiğinize ve fiyatının uygun olduğuna da bakarsak gayet güzel bir tercih olacaktır TX. Şehir bisikletleri pek tarzım değil açıkçası. Çok zor yollara çıktım bisikletle ve XC150 beni hiç üzmedi. Aslında ikisi aynı fiyata geliyor ama yanındaki ekipmanlar fiyatı şişirmiş sanırım. :)
TX bakıyordum da, bu sefer HD frenlerin bakımı zor, şehir içinde kullanım için uygun değiller diye yorumlar okudum. Görünüm açısından gayet güzel.😀

Çok sert mi duruyorlar? 🙂

Bir de ağırlık bilgisi göremedim. XC150 10KG idi. Bu ne kadar acaba? 😀

XC150 modeli bana gayet zarif geldi. Kabadayılık pek yok bunlarda. TX150 şehir bisikleti sonuçta. Hafif ve ince olması gerek. Görünüş gayet güzel.

XC150 modeli bana gayet zarif geldi. Kabadayılık pek yok bunlarda. TX150 şehir bisikleti sonuçta. Hafif ve ince olması gerek. Görünüş gayet güzel.
Hocam yarın daha detaylı incelemeyi planlıyorum. Şimdi yavaş yavaş yatacağım.🙂

Bu arada takibe geçiyorum sizi.😀

Geri takip beklerim.😛

Günaydın öncelikle. Görmedim mesajınızı kusura bakmayın. Hidrolik frenler gayet sağlam çalıştı hiç sorun yaşamadım. Küçücük bastırdığımda çat diye duruyordu bisiklet. O özelliğini çok seviyorum. Asfalt yolda sürmek çok rahat. Hele bir de yol güzel ise yumuşak yumuşak sürersiniz bisikleti. Ben sizin yerinizde olsam Xc150 alırdım. Çünkü ne zaman ne yaşanır bilemezsiniz farklı yollarda sürmeniz gerekebilir :D. Dağ bisikleti hem amortisörleri daha iyi olduğu için sarsmaz hem de daha yumuşak bir deneyim sunar.

Yeni konular

Geri
Yukarı