H.P Lovecraft serisine nasıl başlanır?

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Anlık aklıma esti, Lovecraft kitaplarını okumak istiyorum. İnternete yazınca baya bir şey çıktı doğal olarak. Tüm hikayeleri diye tek bir kitap da var, 6 kitaplık set de var. Önce neyi okusam, neyi alsam falan bilemedim. Bilen varsa desteklerini bekliyorum.

Anlık aklıma esti, Lovecraft kitaplarını okumak istiyorum. İnternete yazınca baya bir şey çıktı doğal olarak. Tüm hikayeleri diye tek bir kitap da var, 6 kitaplık set de var. Önce neyi okusam, neyi alsam falan bilemedim. Bilen varsa desteklerini bekliyorum.
Kitap alırken illaki yayınevinden sıfır kitap almak gerekmez.
Aynı kitabın sahaflarda (çoğu zaman da sıfır kadar temiz) daha uygun fiyatlara ikinci eli olur:

İkinci yöntem biraz daha zor, çünkü Türkçe olarak hepsi bulunmasa da, araştırıp Epub ya da PDF formatlarında ebook olarak indirebilirsin.
hattusa . co adresi sadece üye olduğunda her ay 10 kitap indirme hakkı tanıyor.
Şimdi aradığımda üç kitap çıkıyor "Toplu Eserleri", "Deliliğin Dağlarında", "Uyku Duvarının Ötesinde"
Bu kitapları normal Android telefon/tablette Epub ve PDF için ReadEra, sadece Epub için Lithium ile ücretsiz olarak okuyabilirsin. Windows için de Sumatra PDF bu işi ücretsiz ve güzelce yapar.
Ben 3.2 sürümünün sayfa düzenini daha çok sevdiğimden yenisi çıksa da onu kullanıyorum.

Son olarak sesli olarak dinlemek istersen Youtube'da bir çok
video bulunuyor.

Kitap alırken illaki yayınevinden sıfır kitap almak gerekmez.
Aynı kitabın sahaflarda (çoğu zaman da sıfır kadar temiz) daha uygun fiyatlara ikinci eli olur:

İkinci yöntem biraz daha zor, çünkü Türkçe olarak hepsi bulunmasa da, araştırıp Epub ya da PDF formatlarında ebook olarak indirebilirsin.
hattusa . co adresi sadece üye olduğunda her ay 10 kitap indirme hakkı tanıyor.
Şimdi aradığımda üç kitap çıkıyor "Toplu Eserleri", "Deliliğin Dağlarında", "Uyku Duvarının Ötesinde"
Bu kitapları normal Android telefon/tablette Epub ve PDF için ReadEra, sadece Epub için Lithium ile ücretsiz olarak okuyabilirsin. Windows için de Sumatra PDF bu işi ücretsiz ve güzelce yapar.
Ben 3.2 sürümünün sayfa düzenini daha çok sevdiğimden yenisi çıksa da onu kullanıyorum.

Son olarak sesli olarak dinlemek istersen Youtube'da bir çok
video bulunuyor.
Detaylı bilgilendirme için teşekkür ederim.
Kitap serisinin belirli bir okuma sırası olup olmadığını biliyor musunuz? Ona göre sahaftan alacağım veya PDF okuyacağım kitabı seçeceğim.

Detaylı bilgilendirme için teşekkür ederim.
Kitap serisinin belirli bir okuma sırası olup olmadığını biliyor musunuz? Ona göre sahaftan alacağım veya PDF okuyacağım kitabı seçeceğim.
Diğer yazarlar gibi seri şeklinde kitapları yok, yani bir karakter yaratıp onun öyküsünü diğerlerinde sürdürmüyor.
O yüzden en çok beğenilen kitaplarından başlayabilirsin.

Bir çok kaynakta tüm öykülerinin listesi var:
İngilizce:
Şurada Türkçe basımları bir araya toplamışlar:
Şu başlıkta da 1918-32 arasında yazdığı Dream Cycle olarak adlandırılan sadece rüyaya dalarak girilen bir yerde geçen öyküleri listeleniyor (İngilizce):

İthaki'de 3 kitabı var bildiğim, Cthulhu'nun Çağrısı, Deliliğin Dağlarında ve Innsmouth Üzerindeki Gölge. Innsmouth Üzerindeki Gölge'yi okuyup Call of Cthulhu: Dark Corners of Earth oynamayı planlıyorum, sonrasında da kalan iki kitabı. Deliliğin Dağlarında'yı okumuştum ama lore hakimiyeti olmadığından tam kavrayamadım sanırım. Oyunu direkt olarak Innsmouth Üzerindeki Gölge konulu bir oyun, o yüzden öyle yapacağım. İlgini çekerse sen de bakabilirsin bir ona. Onun dışında arkadaşın dediği yöntemler de mantıklı. Tabi ikinci eldeki hangi kitapta hangi öyküleri var bunu bilmek mümkün mü bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı