H serisi bir anakart ile OC yapılabilir mi?

Maryo

Hectopat
H81 anakartım var. OC için müsait midir?
K serisi i7-4790K alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
H serisi OC yapamazsınız. B ve Z serisi olmalı.

H serisi OC yapamazsınız. B ve Z serisi olmalı.

Intel 400 serisi anakartlarda b serisi ve h serisinde OC izin veriyor fakat ben hızlıca yazdığımdan h serisi OC yapamazsınız yazdım. Dediğim H81 anakart için. H470 ve B460 chipset anakartlarda OC izin verildi.

Son düzenleme:
Artı -2 Eksi
Çok ilginç ki H81 yonga setli bazı anakartlarda hız aşırtma varmış.

Örnek: MSI H81M-E33 Intel H81 1600MHz DDR3 Soket 1150 mATX Anakart

Teekkürler cevabınız için

asus h81m-d
2014 yılında G3258 için çıkardıkları BIOS güncellemesi ile overclock işleminin de önü açılmıştı. Aşağıdaki linkten güncel BIOS yüklerseniz overclock yapmanız mümkün olabilir. Tabi bu işlemler için soğutmanızın ve güç kaynağınızın da yeterli olduğundan emin olmalısınız.

2014 yılında G3258 için çıkardıkları BIOS güncellemesi ile overclock işleminin de önü açılmıştı. Aşağıdaki linkten güncel BIOS yüklerseniz overclock yapmanız mümkün olabilir. Tabi bu işlemler için soğutmanızın ve güç kaynağınızın da yeterli olduğundan emin olmalısınız.

Öyle bir işe girişmeyi düşünmüyorum .Saol ama

Nasıl bir iş anlamadım? Overclock yapmaya yeltenip de BIOS güncellemekten mi çekiniyorsunuz? Sonuçta ikisi de ehil olmadan yapılması durumunda istenmeyen sonuçlara vesile olabilir. Ayrıca BIOS güncellemesi overclock işleminden ziyade anakartın stabil çalışması açısından da faydalı olmaktadır. Tabi yine de siz bilirsiniz.

Geri
Yukarı