H100i Elite Capellix ile Ryzen 5 5600X oyunda 75 derece normal mi?

ombudsman

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Yeni kurmuş olduğum sistemin Ryzen 5 5600X işlemcisine stok fan yerine Corsair iCUE H100i Elite Capellix sıvı soğutma taktım. Sistem üzerinden yaptığım kontrollerde boşta 45-50 derece, oyunlarda ise oyuna göre değişken olmakla birlikte yaklaşık 75 dereceleri görüyorum. Sıvı soğutma sistemini doğru taktığıma eminim ve Cooler Master high performance termal macununu kullandım. Sizce bu durum normal mi? Ayrıca iCUE yazılımı üzerinden pompa ayarını arttırdığımda pompa devri arttıkça eski HDD'ler gibi çok hafif ama tuhaf bir ses geliyor. İlk defa sıvı soğutma kullandığım için bunun normal olup olmadığını bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim şimdiden. Bu arada sistemim MSI B550-A Pro, MSI RTX 3070 Ti Ventus 3X, MSI MAG sekıra 100R kasa ve Corsair Vengeance Pro 32 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç normal değil. Bende de aynı işlemci ve NZXT X53 var aynı performansı veren. Oyunlarda 60 dereceyi zor geçmeli. Pompa doğru hızda çalıştığına emin misiniz? Ayrıca takarken macuna hava yaptırmış olabilirsiniz. Tek seferde taktınız değil mi?

Geri
Yukarı