H100i V2 için fan önerisi

Auspiece

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Kasamdaki Corsair H100i V2 sıvı soğutmamın fanlarını Corsair ML120 Pro RGB fan ile değiştirmek istiyorum. Ama bu fanların static pressure değeri 1.78 mm/H20. Benim H100i v2'de bulunan stok fanlar ise SP120 High performance serisidir. Acaba ML120 Pro RGB fan ile değiştirsem sıcaklık artışı anlamında bir sorun yaşar mıyım?

Alınacak fan: Corsair ML120 Pro RGB Fan
Soğutma üzerinde bulunan fan: Corsair SP120l High Performance Fan

İşlemcimi fazla yüksek sıcaklıklara çıkartmayacak ve bütçe maksimum fan başına 250TL olmak şartıyla fan önerisi alabilirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam Akasa Viper ile RGB fan çerçevesi alırım soğutmayı olumlu etkiler hem hava akışı olarak hem statik basınç olarak yüksek.

Soğutma performansından memnunsanız sadece çerçeve alınabilir.

Buna da göz atabilirsiniz, performans modunda çok iyi işler çıkarabilir.
Önerin için teşekkür ederim. Ama sürekli performance modunda kullanmasam iyidir diye düşünüyorum. Arada bir fanları balance modda tutuyorum.

Ben olsam Akasa Viper ile RGB fan çerçevesi alırım soğutmayı olumlu etkiler hem hava akışı olarak hem statik basınç olarak yüksek.

Soğutma performansından memnunsanız sadece çerçeve alınabilir.

Önerin için teşekkür ederim. Bunları da inceleyeceğim.

Sanırım siz fanlardan memnunsunuz RGB istiyorsunuz sanırım sadece çerçeve almak yeterli.
Soğutma performansı iyi ama artık fanların problemi çıkıyor. Kronik sorunlu diye biliyorum. Belirli rpm aralıklarında fanlar bağırıyor. Özellikle gta 5 gibi yüksek çözünürlüklü oyunlarda fanlardan çıkan ses yan odadakileri uyandırıyor :) O yüzden fanları değiştirmek istiyorum.

Sıvı soğutmam H100i Elite Capellix. Egzoz fan olarak ML120 Pro RGB takmışım. iCUE de görünmüyor. RGB ve fan bağlantılarınıda commandera yapmışım.

Geri
Yukarı